Eugenijus Paliokas. EksTreMalai Lietuvos Vyriausybėje

„EksTreMalai“ Lietuvos Vyriausybėje


Ekstremumas žodžio reikšmė
ekstrèmumas [lot. extremum — galas, kraštas]:
1. mat. funkcijos (funkcionalo) maksimumas arba minimumas;
2. didžiausia kokio nors dydžio vertė.

Štai aktyvaus koronaviruso žemėlapio
 

 
screenshot’ai.

Lietuvoj/Lochuvoj – 0 (nulis).

Taigi – minimumas.

EKSTREMUMAS!!!

Ir…

Ką tik:

 
Vyriausybė trečiadienį vienbalsiai pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktam projektui dėl koronaviruso grėsmės ir naujausių pranešimų apie viruso plitimą bei mirtis Šiaurės Italijoje skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją, ruošiantis galimam koronaviruso plitimui šalyje.

„Paskelbus ekstremalią situaciją bus peržiūrėtos visos rekomendacijos ir dalis jų taps privalomais nurodymais – tuomet bus galima priimti sprendimus, kurių vykdymas bus privalomas“, – Vyriausybės posėdyje aiškino Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Vyriausybė šiuo sprendimu taip pat nusprendė steigti Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą, kuris nuo šiol koordinuos veiksmus. Šio centro vadovu paskirtas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Dar syk: štai aktyvaus koronaviruso žemėlapio

 
screesnhot’ai.

 
Kame reikalas?
 
Manau, kad štai kame:
 
Anot viceministro, ekstremalios situacijos paskelbimas leis lengviau naudoti VALSTYBĖS REZERVĄ situacijai valdyti, įsigyti įvairias priemones be viešųjų pirkimų, tai pat leis teikti privalomus nurodymus dėl migracijos iš tam tikrų valstybių ar jų regionų į Lietuvą ir atvirkščiai.

Tiesa, Sveikatos apsaugos viceministras A.Šešelgis po posėdžio tiksliai neįvardijo, kurios rekomendacijos galėtų virsti būtinomis.

Ministrą pirmininką S.Skvernelį pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas po Vyriausybės posėdžio detalizavo priežastis, lėmusias ekstremalios situacijos paskelbimą.

„Turiu pabrėžti, kad jis (ekstremalios situacijos paskelbimas – aut.past.) orientuotas į prevenciją, į geresnį pasirengimą. Šiuo atveju, šis sprendimas leis efektyviau vykdyti procedūras, susijusias su pirkimais, prevencija. Bus sukurtas valstybės lygio operacijų centras, – sakė Ž.Vaičiūnas.

Pasak jo, į pirmą posėdį centras rinksis ketvirtadienį, posėdžio metu bus sudaromi sąrašai, numatantys, kiek ir kokių papildomų priemonių reikia įsigyti.

Aha, aha!

Beje, dėl koronaviruso atostogas viena diena anksčiau nusprendė baigti premjeras Saulius Skvernelis, kuris, kartu su iš komandiruotės grįžtančiu Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, ketvirtadienį rinksis į dar vieną Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį.

Abudu rinksis!

Mūsų sveikatą saugantis Aurelijus – taigi ne koks psichas, o psichiatras, o Vyriausybės vairą sukiojantis Saulius, lyg tyčia – (kelių) policininkas!

O kas yra…
 
Kas yra ekstremalas?
 
ekstremalas reikšmė 
 
Tadas tikras ekstremalas, jam jokie pavojai nebaisūs.
 
 

Tai ką – PIRMYN???

Lietuva nyksta sparčiausiai pasaulyje!
Lietuva sparčiausiai išsivaikšto!
„Mėgsta“ sėdėt kalėjimuose labiausiai Europoje!
Žudosi labiausiai Europoje.

Mūsų Vyriausybė dėl TOKIŲ NIEKŲ nė nemano skelbti Ekstremalių padėčių.

Tremolo:


TreMolo Notation:

Kas bus trečias „ĮSiSavinant“


 
VALSTYBĖS REZERVĄ