Lietuvos Visuomenės Tarybos ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos pranešimas spaudai dėl kreipimosi į Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūrą

                   

 

Lietuvos visuomenės tarybos ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos

Pranešimas spaudai

2021-03-26 Vilnius

Viešai paskelbta, kad Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminius tyrimus:

a) Pagal Seimo nario Tomo Vytauto Raskevičiaus pareiškimuose pateiktą informaciją dėl socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtų žinučių bei komentarų, kuriais asmenys galbūt viešai skatino neapykantą, kurstė smurtauti ir fiziškai susidoroti su politiku dėl jo seksualinės orientacijos.

b) Dėl galimo kurstymo prieš homoseksualius asmenis bei grąsinimo nužudyti, įvertinus T. V. Raskevičiaus pareiškime pateiktus duomenis dėl š.m. kovo 20 d. Vilniuje vykusio mitingo.

Lietuvos visuomenės tarybos valdyba, nutarusi vienbalsiai, ir signataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūrą dėl šių naujai paaiškėjusių aplinkybių iš naujo nagrinėti prašymą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl Arūno Valinsko viešo pareiškimo, kad tokius, kaip Voldemaras Tomaševskis, reikia šaudyti bent po vieną kasmet.

Principingai ir visapusiškai laiku neįvertinus šios Arūno Valinsko galimai nusikalstamos veikos, įaudrintoje visuomenėje tai sudarė nuomonę, kad galima ir kitiems asmenims viešai kurstyti žudyti žmones dėl jų pažiūrų. Tai ir įvyko š.m. kovo 20 d. mitinge Vilniuje.

Prokuratūros prašoma ištirti šias naujai paaiškėjusias aplinkybes, nustatyti galimas sąsajas tarp šių asmenų, viešai kurstančių nesantaiką ir net kviečiančių šaudyti kitaip mąstančius žmones. Dėl šių priežasčių šios tyrimų medžiagos sujungtinos į vieną.

Atkreiptas prokuratūros dėmesys, kad tuo atveju, jei šie vieši kvietimai žudyti žmones dėl jų pažiūrų būtų įvykdyti, atsakomybė dėl tokių veiksmų tinkamo neįvertinimo laiku tektų ir teisėsaugos institucijoms. Nusikalstamų veikų užkardinimas yra viena pagrindinių teisėsaugos institucijų įstatyminių pareigų.

Lietuvos visuomenės tarybos atstovas –
LVT Valdybos pirmininkas ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila