LVT Kreipimasis į Kultūros ir paveldo departamentą dėl P.Cvirkos paminklo ir skvero apsaugos sustiprinimo (papildyta KPD atsakymu)

Š.m. sausio 6 d. Lietuvos Visuomenės Taryba gavo atsakymą iš Kultūros ir paveldo departamento į savo Kreipimąsi dėl Petro Cvirkos paminklo Vilniuje apsaugos padidinimo:

 

Kodėl LVT rūpinasi Petro Cvirkos skveru ir paminklu Vilniuje? Tikrai ne todėl, kad sieja šį lietuvių literatūros klasiką su tarybiniu Lietuvos laikotarpiu, iš kurio išėjo keturiasdešimtmečiai ir vyresni Lietuvos gyventojai, kaip kažkokiu ypatingu Lietuvai. Ne, LVT tiesiog mato, kad nuolatiniame to laikotarpio kaip kažkokios nuodėmės pateikime yra siekis ištrinti tą laikotarpį iš jį dar prisimenančių žmonių atminties, panašiai kaip mūsų bobutės, kad imdavosi ardyti jau nereikalingus mezginius ir vynioti juos į siūlų kamuolius. Bet juk tai mūsų istorija, kuri realiai egzistavo 50-metų, kurioje gyvenome mes, lietuviai, kažką kurdami, kažką statydami ir negi visa tai tam, kad mūsų vaikai tai suniekintų ir išmestų į šiukšlyną? Štai dėl ko mes ir giname pagal išgales tiek Vilniaus, tiek visos Lietuvos visą paveldą, nes matome, kad tų mezginių ardymams nebėra ribų. Redaktorius.