LVT žvilgsniu. Sugautas vėjas Neries pakrantėje.

Š.m. spalio 6 d. Vilniaus centre atidaryta Paralimpiečių krantinė. Lietuvos paralimpiečiai šiemet Tokijo olimpiadoje dar kartą atkreipė į save dėmesį laimėjimais, garsino Lietuvą.

Renovuotoje Neries krantinėje Vilniuje ties Olimpiečių gatve 15 pristatyta Lietuvos paralimpinio komiteto inicijuota ir menininkų Vaivos ir Vido Simanavičių sukurta Lietuvos paralimpiečių simbolio gilės motyvo skulptūra „Sugautas vėjas“ ir specialios Lietuvos paralimpiečių – olimpiadų prizininkų – pagerbimo lentelės. Skulptūrinis ansamblis skirtas ne tik pagerbti mūsų paralimpinius prizininkus, bet ir įkvėpti sportuoti kiekvieną: tiek sveikąjį, tiek gyvenantį su negalia. Skulptūrinė kompozicija pritaikyta ir žmonėms su negalia – Brailio rašto įrašai kiekvienoje lentelėje padės informaciją perskaityti akliesiems ir silpnaregiams.

Menininkai Vaiva ir Vidas Simanavičiai sukūrė tris projektus šiai idėjai įgyvendinti ir paskutinįjį pasirinko kaip tinkamiausią šioms mintims perteikti. Įvairiais kampais į pakylėtą sudėtingą ir netikėtą skulptūrą „Sugautas vėjas“ žiūrintis lankytojas įžvelgs ne tik Lietuvos paralimpiečių simbolį – gilę, bet ir pamatys šalia bėgančios Neries upės tėkmę, sudėtingą ir vingiuotą gyvenimo kelią. Visa tai – ir Lietuvos paralimpiečių pagerbimas ir padėka jiems už jų ištvermę bei pavyzdį mums visiems, susimąstymas apie sudėtingą mūsų gyvenimą, žmogiškumą ir bendrapilietišką pareigą padėti vienas kitam, visų pirma, neįgaliajam. Tai – ir mūsų visuomenės susitelkimo simbolis. Ir naujas garbaus miesto Vilniaus simbolis.