2023 m. rugpjūčio 9 d. 11.00 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Naujienos dėl Jono Ohmano provokacijos LRT eteryje“

2023 m. rugpjūčio 9 d. 11.00 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Naujienos dėl Jono Ohmano provokacijos LRT eteryje“

Spaudos konferencijoje dalyvauja „TV eteris“ redaktorius Donatas Pikelis

2023-06-30 d. Zigmas Vaišvila ir buvęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdas Tutkus kreipėsi į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo dėl to, kad 2023-06-25 d. LRT 19.30 val. televizijos laidoje “Savaitė” (15.30 – 17.00 min.) vedėjos Nemiros Pumprickaitės „Blue/Yellow“ vadovu pristatytas Jonas Ohmanas paniekino Lietuvos valstybės vėliavą ir išsityčiojo iš Lietuvos Respublikos piliečių bei jų teisės naudoti mūsų valstybės vėliavą – paskelbė, kad Lietuvos žmonės, kurie būsimo NATO renginio Vilniuje metu iškels Lietuvos trispalvę vėliavą, yra vatnikai ir marginalai, veikiantys Rusijos valstybės naudai.

Tokiu būdu Jonas Ohmanas, išnaudodamas  sudėtingą Lietuvos geopolitinę situaciją dėl karo Ukrainoje, LRT eteryje panaudojo psichinę prievartą Lietuvos Respublikos piliečiams, siekdamas suvaržyti mūsų laisvę – priversti mus susilaikyti nuo teisėtų veiksmų atlikimo, t.y. mūsų Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo ir elgtis kitaip pagal J. Ohmano nurodymą.

Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šio J. Ohmano pasisakymo pasekoje įvykdyto grąsinimo susidorojimu „TV eteris“ redaktoriui Donatui Pikeliui, tačiau policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl paties J. Ohmano veikų. Šis policijos nutarimas apskųstas, nes policija vertino tik Lietuvos žmonių išvadinimą „vatnikais ir marginalais“ (anot, policijos pareigūnės, taip galima provokuoti Lietuvos žmones), tačiau nutylėjo ir nevertino esminio argumento – Lietuvos žmonių, keliančių Lietuvos vėliavą, apkaltinimą veikimu Rusijos naudai. Vilniaus m. 2 Policijos komisariato 1-ojo skyriaus vyriausioji tyrėjo Agnė Vavilovė „nepastebėjo“ J. Ohmano pasisakymo pabaigos, dėl jo nutarime nepasisakė. Šis policijos pareigūnė nutarimas apskųstas prokuratūrai.

Z. Vaišvilos ir V. Tutkaus argumentai dėl „Blue/Yellow“ ir/ar „Yellow/Blue“ renkamos labdaros galimų manipuliacijų bus nagrinėjami atskirai ir dėl to bus priimtas kitas procesinis sprendimas.