Zigmas Vaišvila. Didžiausia klaida – neįvertinti priešo (Kieno įsakymą vykdo Dalia Grybauskaitė?)

Didžiausia klaida – neįvertinti priešo (Kieno įsakymą vykdo Dalia Grybauskaitė?)

 

Karas. Nemaniau ir aš, kad jis prasidės. Labai arti, ne kažkur Afganistane,Sirijoje, Gruzijoje, Jugoslavijoje…

Dalia Grybauskaitė beatodairiškai pakvietė į karą. Ar ne ši ponia, svajojanti tapti NATO vadove, 10 vadovavo mūsų valstybei? Būdama Rusijos Federacijos valstybės paslaptimi. Todėl ji žino Lietuvos buvimo NATO nare taisykles. Jei šis karinis aljansas nutarė nekariauti Ukrainoje, tai kas suteikė teisę vienai jos narei kariauti? Deja, prie šios retorikos jungiasi ir oficialus Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Ko tuo siekiama? Matau tik vieną atsakymą – kad Lietuva dėl nepaklusnumo aljansui pradžiai būtų išmesta iš NATO narių. Ponios ir ponai, didieji kurstytojai, tai gal neslapukaudami pateiksite Lietuvos prašymą išstoti iš NATO. Kam taip sudėtingai elgtis? O kas tada?.. Pabandykime atsakyti į šį klausimą, visų pirma, patys sau.

Karštų ir negalvojančių galvų matome ir kitur. Karo metu profesionalai kariškiai neskelbia savo būsimų planų, nebent dezinformaciją. Tačiau kovo 1 d. rytą Ukrainos gynybos ministerija paskelbė, kad gauna iš Lenkijos, Slovakijos ir Bulgarijos 70 karinių naikintuvų. Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas LRT eteryje paskelbė, kad ukrainiečių pilotai su naikintuvais pakils iš Lenkijos – tam sutikimą davė kaimyninės šalies Vyriausybė. Tikiuosi, tikra karybos profesionalė Ispanijos gynybos ministrė ne tik viešai paskelbė, kiek ir kokios lengvosios ginkluotės Ispanija siunčia į Ukrainą, bet ir jos gabenimo maršrutą…

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas nedelsiant buvo atsiųstas į Lenkiją, ir Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda bendroje spaudos konferencijoje paskelbė: „Nesiunčiame savo lėktuvų, nes tai reikštų karinį kišimąsi į konfliktą“, o paklaustas, ar Lenkija pasiųs lėktuvų kaimyninei šaliai, panašiai kaip jau yra pasiuntusi ginklų ir šaudmenų, atsakė: „NATO nėra šio konflikto šalis“.

Ne pati „išmaniausia pasaulyje“ Lietuvos valdžia, bet teisiškai kvalifikuoti asmenys paaiškino, kad Baltarusija, suteikusi savo teritoriją Rusijos karinei agresijai prieš Ukrainą, tapo šio karo dalyve. Lenkijos Prezidentas ir tą pačią dieną Slovakijos bei Bulgarijos Ministrai Pirmininkai pakluso NATO vadovybei. Belieka tik dėkoti Dievui, kad Lietuva neturi savo naikintuvų.

Didžiausia klaida kare – neįvertinti priešo. Viską žinantys lietuviški karo „ekspertai“, atskleiskite „šaltinius“, kurie jiems pranešė, kad Rusija planavo užimti Ukrainą per vieną – kelias dienas. Dalia Grybauskaitė galėtų sėsti į kokį tanką ir patikrinti, kiek kilometrų per dieną su tanku ji nuvažiuotų. Bent jau be kovos. Ukrainos gynybos ministerija skelbia gavusi dokumentą, teigiantį, kad Rusija planavo tai padaryti per 15 dienų.

Visažinės karštos galvos ir D. Grybauskaitė isteriškai aiškina, kad Rusijos Prezidentas neadekvatus. Ar tikrai V. Putinas neadekvatus? Manau, kad Rusija šią karinę invaziją planavo ilgai ir kantriai. Ir ne tik kovinių veiksmų praktikavimusi Sirijoje bei propaganda. Ruoštasi diplomatiniuose ir ekonominiuose frontuose. Dujotiekis į Kiniją, tarptautinių finansinių struktūrų, alternatyvių Pasaulio bankui ir Tarptautiniam valiutos fondui, sukūrimas su Kinija, Indija, Brazilija, Pietų Afrikos Respublika. Puikūs santykiai su OPEK ir visomis arabų šalimis. Su Izraeliu. Neutralizuota Turkija, galop paskelbusi, kad tarp Juodosios ir Viduržemio jūros neleis plaukioti ne Rusijos, o visų šalių kariniams laivams. Tarptautinės jūrų konvencijos nedraudžia karo laivams grįžti į savo šalies uostus. Tad Rusijos karo laivai gali grįžti į Juodąją ir Azovo jūras, o kitų šalių laivai negali į jas įplaukti.

Pabandykite išvardinti šalis, kurių valdžia remia Ukrainą. Be Europos ir gal būt JAV. Suprantama, kad sakydami JAV ir Jungtinė Karalystė, turime omenyje ir Kanadą, Australiją. Kas dar? Gal Japonija.

Kol kas nematau ilgo sąrašo. Dėl JAV parašiau klaustuką. Swifto atsiskaitymų ribojimai (kurie, beje, labai naudingi Kinijai, kuri siekia pasaulio rezervine valiuta padaryti juanį) su Rusija įvesti iš dalies ir kitiems, be ne JAV savo naftos ar dujų kompanijoms. Kaip tariamomis sankcijos „Belaruskalij“, tuo pat metu JAV kompanijoms leidžiant pirkti šias trąšas. Gal skelbta, kad JAV ir kitų Vakarų Europos šalių didžiosios kompanijos išėjo iš „Gazpromo“ ar Rusijos „Sberbanko“ akcininkų? Gal JAV nutraukė Barako Obamos vadovaujamos Vyriausybės su Rusija sudarytą sutartį dėl visų JAV atominių elektrinių kuro atliekų perdirbimo Rusijoje? Kodėl NASA paskelbė nenutraukianti bendradarbiavimo su Rusija? Kodėl Džo Baideno vadovaujama JAV Vyriausybė su „blogąja“ JAV demokratams Rusija sudarė sutartį dėl Arkties turtų pasidalinimo? Kodėl Rusijos dujos tebeteka į Vokietiją net per Ukrainą? Gal ne tik todėl, kad atsargos rezervuaruose Vokietijoje baigia išsekti? Kodėl Vokietija, skelbdama apie Nord-stream-2 sertifikavimo stabdymą, tą pačią dieną pasirašė sutartį su Rusija dėl Vokietijos naftos rezervuarų rusiškai naftai talpinti padidinimo iki 94 proc. šių talpų tūrio? Gal Vokietija jau uždarė savo 3000 gamyklų Rusijoje? Panašūs ir Italijos įmonių Rusijoje skaičiai. Gal šiems didiesiems verslams rūpi šiandien Ukrainoje viena kitą šaudančios dvi slavų tautos? Rūpi, tačiau ne ta prasme, kaip tai supranta dauguma Lietuvos žmonių.

Pamiršome paviešintą George Friedman, vadovavusio neoficialia CŽV vadinamai privačiai JAV žvalgybos kompanijai Startfor, paatviravimą, kad pagrindinis JAV tikslas yra ne naudoti JAV kariuomenę, bet sukurstyti tarpusavio karą ir tokiu būdu valdyti situaciją. Paatviravo G. Friedman ir dėl JAV strateginių tikslų Rytų Europoje – neleisti susijungti Rusijos žaliavoms ir pigiai darbo jėgai su Vokietijos finansais, technologijomis, ir idealiausia tai pasiekti karu nuo Juodosios iki Baltijos jūros. Po šio paviešinimo G. Friedman atsistatydino iš šių pareigų. Manau, kad ir šio plano įgyvendinimas jau vyksta.

Kodėl prieš šio karo pradžią per 10000 JAV karo instruktorių buvo išvesti iš Ukrainos, į Lvovą iš Kijevo perkeltos JAV ir Jungtinės Karalystės ambasados, ką prieš pat šiuos įvykius Maskvoje su V. Putinu susitikęs tarėsi JAV žvalgybos vadovas? Klausimų daug, o karštos galvos nepadės atsakyti į juos.

Taip pat ir atsakyti į klausimą, kodėl prieš šiuos įvykius prie Donecko ir Luhansko sričių buvo sukaupta pati kovingiausia ir gerai ginkluota Ukrainos 120 tūkst. iš 200 tūkst. karių grupuotė? Todėl versija, kad Rusija tik keletu dienų aplenkė priešingos pusės veiksmus (https://www.youtube.com/watch?v=DfRhcpw-gEw), verta pasvarstymo, bandant paaiškinti pasaulio galingųjų veiksmus.

Sugrįžkime prie Rusijos Federacijos valstybės paslapties Dalios Grybauskaitės, kovo 1-ąją atšventusios gimtadienį ir pradėjusios esminę provokaciją prieš Lietuvą ir jos žmones, karo kurstymą, už ką Lietuvos įstatymai numato baudžiamąją atsakomybę.

Kodėl jos ir Vytauto Landsbergio statytinė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, pažeisdama ne tik Baltarusijos – Lietuvos tarpvalstybinę sutartį dėl tranzito, Lietuvos tarptautinius įsipareigojimus, Europos Sąjungos teisės aktus, nutraukė „Belaruskalij“ 147 tūkstančių vagonų per metus tranzitą per Lietuvą? Matau tik vieną priežastį – kad padėtų I. Šimonytės ir D. Grybauskaitės „nekenčiamam“ ir „nepilno proto“ Rusijos Prezidentui perimti iš Baltarusijos, parduodančios 21 proc. kalio trašų pasaulyje, srautą ir kontrolę, galop ir privatizavimą, kam daug metų priešinosi Baltarusijos Prezidentas Aleksandras Lukašenka. Sujungus „Belaruskalij“ 21 proc. su „Uralkalij“ 19 proc. šių trašų pasaulio rinkos, „tikra“ mūsų patriotė ir „didelė“ Vladimiro Putino „priešė“ I. Šimonytė jam dovanoja galimybę valdyti 40 proc. šios deficitinės pasaulyje ir gyvybiškai svarbios trašos pardavimo rinkos. Visų pirma, JAV kompanijoms, kurios prekiauja ir prekybos nestabdo „Belaruskalij“ trašomis visame pasaulyje. Sankcijas Baltarusijai JAV įvedinėja, bet JAV kompanijų verslų, susijusių su Baltarusija, nestabdo. Kalio trąšos yra viena iš strateginių JAV Vyriausybės prekių. Viliuosi, kad LR VSD šią informaciją pateikė I. Šimonytei ir G. Nausėdai. Tad kodėl tai vyksta?

Dar vienas paaiškinimas. Lietuvoje vienu ypu valdžiai įvedus nepaprastąją padėtį (nenurodžius įvedimo tikslų, nors LR nepaprastosios padėties įstatymas įpareigoja valdžią tai daryti), Interneto žiniasklaidos asociacija (Delfi.lt, lrytas.lt, 15min.lt, tv3.lt, Madeinvilnius.lt, Etaplius.lt, Kaunas.kasvyksta.lt“) kreipėsi į Lietuvos valdžią kuo skubiau principingai reaguoti ir ištirti, ar jų konkurentų skelbiamas turinys nėra draudžiama skleisti informacija, o prireikus – stabdyti jų veiklą. IŽA pirmininkės Linos Bušinskaitės teigimu, „… labai svarbu išnaudoti visas įmanomas priemones ir užkirsti kelią tolimesnei galimos propagandos sklaidai mūsų šalyje ir išvengti galimai žalingo turinio poveikio visuomenei. Žodžio laisvė – tai įpareigojimas skelbti tik faktais patikrintą informaciją, nekurstant nesantaikos, karinių veiksmų, o žiniasklaidos pareiga – užtikrinti, kad gyventojus pasiektų objektyvios žinios. Dabartinė situacija kelia didžiulį nerimą, nes žmonės yra klaidinami, pateikiant jiems galimai iškreiptus faktus ir platinant dezinformaciją. …būtina imtis ir netradicinių priemonių, siekiant sustabdyti tokios informacijos sklaidą“.

Tarp IŽA nurodytų Rusijos portalų yra ir tie, kurie 2009 m. mums atvirai siūlė Respublikos Prezidentu rinkti Dalią Grybauskaitę. 2009-05-11 d. “Regnum.ru” Lietuvos ekspertas, politikos technologijų specialistas iš Rusijos Viktoras Olžičius, skelbė: “Klanai desperatiškai bando sustabdyti eurokomisarės Dalios Grybauskaitės triumfo žygį”. V. Olžičiaus nuomone, “eurokomisarės kompromitacijos kampanija” užsiima “profesionalūs polittechnologai” ir nurodė Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataro Zigmo Vaišvilos interviu “Balsas.lt”. Kitus kandidatus į šalies vadovo postą V. Olžičius vadino statytiniais, kuriuos remia D. Grybauskaitės bijantys klanai.

Dėl Dalios Grybauskaitės nesibaigiančių provokacijų ir ekperimentavimo mūsų tautos likimu ši “objektyvi” Lietuvos žiniasklaida privalo atsiprašyti Lietuvos žmonių ir paaiškinti, kodėl 2009 m., Lietuvoje vykstant Prezidento rinkimams, ji slėpė nuo Lietuvos žmonių objektyvią informaciją apie Rusijos Federacijos valstybės paslaptį Dalią Grybauskaitę. Todėl šiandien ši „objektyvi“ žiniasklaida neturi moralinės teisės skelbti „Kryžiaus žygį“ prieš nepriklausomą Lietuvos žiniasklaidą. IŽA be argumentų Lietuvos valdžiai „nurodė“ uždaryti ir ekspertai.eu, respublika.lt. Ir be IŽA „nurodymo“ pirmąja auka tapo „Laisvasis laikraštis“, kuris 2009-05-18 d. vienintelis 2009 m. Lietuvos Prezidento rinkimų metu paskelbė Zigmo Vaišvilos straipsnį „Peržengtos moralės politikoje ir atsakomybės ribos“ – atvirą kreipimąsi į Tėvynės sąjungą dėl Vytauto Landsbergio siūlymo Lietuvos Prezidente rinkti (ar paskirti?) Dalią Grybauskaitę. Šiemet „Laisvas laikraštis“ pirmasis buvo atjungtas nuo serverio be teismo sprendimo. Atsistatė ir vėl nulaužtas. Redakcija kreipėsi į policiją. Ekspertai.eu portalas jau du kartus be oficialių perspėjimų buvo sunaikintas. Antrą kartą atsikūrė. „Respublikos‘ redakcija dėl grasinimų susidoroti su jais ir žurnalistais buvo priversta kreiptis į policiją. “Respublika“ vienintelė išleido laikraščio numerį ir nemokamai jį dalino 1991 m. sausio 13 d.

Po Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen provokacijos (kaip rusė, turėtų žinoti, kad rusų kalba rašoma „na chui“, bet ne „nachui“), atsiminiau Andrių Mamontovą, viešai pasmerkusį savo tėvą rusą. Ar dėl reklaminio 2014 m. vaizdo klipo su Dalia Grybauskaite prieš jos perrinkimą Respublikos Prezidente, po kruvinų įvykių Maidane, netikėtai tapusia „tikra“ Lietuvos patriote? Ar dėl Lietuvos valstybės ordino iš Rusijos Federacijos valstybės paslapties rankų, ar muzikinių „užsakymų“?

Laukiame „tikros“ Lietuvos patriotės Seimo Pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen teikimo kovo 10 d. prasidedančioje LR Seimo sesijoje skubos tvarka išviešinti 75 metams įslaptintus buvusios TSRS slaptuosius agentus. Nežinau valstybės, kuri ne savo, bet svetimos valstybės, kurią po Prezidentės D. Grybauskaitės komandos „fas!‘ Lietuvos specialiosios tarnybos kasmet skelbia didžiausia grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui, slaptus agentus slėptų nuo Lietuvos žmonių.

Ar V. Čmilyte-Nielsen ir I. Šimonyte žinote, kad po šios žemiausio lygio provokacijos Lietuvos vardu lietuvių vaikai jau puola rusų vaikus? Ar žinote, kad Lietuvos kariuomenėje, policijoje, viešojo saugumo tarnyboje ir pan. – bene visur didžioji dalis karių yra ne lietuviai? Negi manote, kad jie leis, jog jų vaikai būtų puolami dėl jūsų primityvių provokacijų? Ar taip tiesmukai siekiate Lietuvoje sukelti pilietinį karą?

Generaline prokurore Nida Grunskiene, ar ir dėl šių provokacijų užmerksite akis?

Jei bent ko nors šiandien vertos Lietuvos specialiosios tarnybos, tai jos Lietuvos valdžiai privalėjo paaiškinti šiame straipsnyje bent prabėgomis paminėtas problemas mūsų nacionaliniam saugumui. Ar jūs įsitikinusios, kad LR teisingumo ministrės kreipimusi LR Generalinės prokuratūros pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl V. Putino ir A. Lukošenkos veiksmų gina Lietuvą ar yra po kuo greitesniu smūgiu ją pakišantis veiksmas? Gal žinote apie naująjį Europos perdalinimą? Kurioje naujos sienos Europoje pusėje atsidurs Lietuva? Koks bus jos statusas, jei ji išvis išliks? Priminsiu, kad pagal pirmąjį 1939 m. rugpjūčio 23 d. Ribentropo – Molotovo slaptąjį protokolą Lietuva buvo priskirta Vokietijos įtakai, 1939 m. rugsėjo 28 d. susitarimu Lietuva buvo atiduota Tarybų Sąjungos įtakos zonai. Manau, kad Lietuvos gyventojams labai svarbu, kurioje pusėje po dar vieno galimo padalinimo ar pasidalinimo atsidursime. Ir nesvarbu, ar D. Grybauskaitė provokacijas dėl Lietuvos pakišimo vykdo Rusijos ar JAV nurodymu.

Kodėl Zigmas Vaišvila apie tai rašo viešai? Tikiuosi, kad dar kas nors paskelbs šį straipsnį, padės atsitokėti. Rašau, nes turiu teisę tai daryti. Kaip buvęs Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Krašto apsaugos ir vidaus reikalų komisijos pirmininkas, Lietuvos laikinosios gynybos vadovybės narys, 1991 m. sausio 13-os naktį išrinktas Ministro Pirmininko pavaduotoju, 1991-1992 m. vadovavęs ir LR Valstybės saugumo departamentui. Drauge su bendraminčiais mes sustabdėme ne vieną provokaciją, galėjusią sukelti Lietuvos valstybei neprognozuojamas pasekmes. Po 1991 m. sausio 13 d. nepaleidome iš įkalinimo  įstaigų kalinių. 1991 m. kovo 19 d. naktį Vilniaus OMON-ui sulaikius Krašto apsaugos departamento vadovą Audrių Butkevičių, neleidau LR vidaus reikalų ministerijai vykdyti Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko Vytauto Landsbergio nurodymo šturmuoti šio OMON-o bazę Valakampiuose, o Audrių Butkevičių drauge su LR vidaus reikalų ministro pavaduotoju Petru Liubertu išlaisvinome derybomis su TSRS kariškiais ir TSRS Vyriausybe TSRS vidaus kariuomenės divizijos Vilniuje vado generolo Aleksandro Žitnikovo štabe. Prasidėjusiomis naktį ir vykusiomis tol, kol neišsprendėme šio klausimo žodiniu susitarimu. A. Žitnikovo vadovaujamos divizijos spec. kuopa mus, 25 nukentėjusiuosius, 1990 m. balandžio 25 d. sumušė iki sąmonės praradimo spaustuvėje Mairinio gatvėje Vilniuje. Dėl to pradėtą baudžiamąją bylą 2014 m. lapkričio 3 d. nutraukė Lietuvos Generalinė prokuratūra. Po D. Grybauskaitės perrinkimo Lietuvos Prezidente. Vilniaus apygardos teismo teisėjas Stasys Lemežis, atmetęs Z. Vaišvilos skundą dėl šio bylos nutraukimo, paaiškino, kad TSRS vidaus kariuomenė, mušdama mus, vykdė nepriklausomoje Lietuvoje teisėsaugos funkcijas, o mes, nepaklusę šiai užsienio kariuomenei, patys buvome kalti. Dėl Sausio 13-osios bylos įtariamojo A. Žitnikovo išdavimo mūsų teisėsauga nesikreipė į Ukrainą. Ten jis D. Grybauskaitės vadovavimo Lietuvai laikotarpiu buvo Ukrainos gynybos ministro pavaduotoju. 1991 m. rugpjūčio 23 d. sustabdžiau Vytauto Landsbergio pakurstytų žmonių veržimąsi į KGB padalino Lietuvoje rūmus Vilniuje. Pastate buvo TSRS KGB pavaldi pasieniečių kuopa, kuriai buvo įsakyta šauti į bet kurį besiveržiantį į pastato vidų žmogų. Vakare, baigęs derybas su TSRS Vyriausybės atstovu KGB pirmininko pavaduotoju generolu Aleksandru Lebedevu, pasirašėme pirmąją Lietuvos Respublikos ir TSRS sutartį – dėl TSRS KGB padalinio Lietuvoje likvidavimo ir įėjome į pastatą drauge. Pastato apsaugai paskyriau „Arą“, kuris kurį laiką tai darė drauge su TSRS pasieniečių kuopa. Tai – tik keletas epizodų.

Kodėl Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai Gitanas Nausėda ir Andrzejus Duda, nepadarė to , ką 2008 m. padarė Lech Kačinskij, Valdas Adamkus, net penkių valstybių Prezidentai, rizikuodami savo gyvybėmis, nusileido subombarduotame Tbilisio aerouoste ir buvo gyvu skydu, stabdant Rusijos armiją, buvusią jau prie Gruzijos sostinės? Europos Sąjungai pirmininkavusios Prancūzijos prezidentas N. Sarkozy skrido į Maskvą tartis dėl konflikto sustabdymo. O šiandien, prasidėjus Rusijos – Ukrainos karui, kurio nė viena kariaujanti valstybė nepaskelbė karu, niekas to nedaro.

1939 m. rugsėjo 1 d. nacistinei Vokietijai užpuolus Lenkiją, Lenkijos okupuotame Vilniuje Lietuvos konsulas su sekretore dieną naktį dalino Lietuvos vizas Lenkijos, okupavusios Vilniaus kraštą, piliečiams, Lietuva net priglaudė Lietuvos okupantės Lenkijos kariškius. Tautų Sąjunga buvo privertusi Lietuvą okupantės Lenkijos sostinėje Varšuvoje ir okupuotoje Lietuvos sostinėje Vilniuje atidaryti Lietuvos diplomatines tarnybas.

Kodėl šiemet Lietuvos ambasada, kaip ir JAV bei Jungtinės Karalystės ambasados išsikėlė iš Kijevo į Lvovą? Kieno nurodymu tai padaryta? Ar tai nėra orientaciniai Ukrainos pa(si?)dalinimo kontūrai?

Kodėl, Lietuvą valdantieji, visa tai slepiate nuo Lietuvos žmonių?

Pabaigai – ištrauka iš Antrojo pasaulinio karo dalyvio JAV rašytojo Kurt Vonnegut knygos „Žmogus be Tėvynės“ (UAB „Kitos knygos“, 2007). Gal ji padės susivokti, kas vyksta Lietuvoje ir ne tik čia:

„Taip jau susiklostė, kad idealizmas, kurio užtektų visiems, nėra iškvepinti rožiniai debesys. Jis yra įteisintas įstatymu! Tai – JAV Konstitucija.

Bet aš pats jaučiu, kad į mūsų šalį, dėl kurios Konstitucijos koviausi teisingame kare, įsiveržė marsiečiai ir lavonų grobėjai. Kartais noriu, kad taip būtų atsitikę. Tačiau atsitiko kitkas: šalis buvo užgrobta per niekšingiausią, į žemiausio lygio komediją panašų perversmą.

Kartą manęs paklausė, ar neturiu kokių nors idėjų, kaip sukurti baisų realybės šou per televiziją. Žinau vieną realybės šou, nuo kurio jums plaukai tikrai pasišiaus: „Studentai vidutiniokai iš Jeilio“.

Džordžas Bušas subūrė aplink save studentų vidutiniokų iš aukštuomenės, visiškai neišmanančių istorijos ar geografijos, be to, gana atvirai savo pažiūras reiškiančių baltosios rasės pranašumo propaguotojų, dar vadinamų krikščionimis, ir – tai baugina labiausiai – psichopatinių asmenybių, arba PA. Šiuo medicinos terminu apibūdinami gudrūs, išvaizdūs žmonės, neturintys sąžinės.

Teiginys, kad kažkas yra PA, – nė kiek negėdingas, kaip ir apendicito ar pėdos grybelio diagnozė. Klasikinis tekstas apie PA yra 1941 metais Džordžijos medicinos koledžo psichiatrijos profesoriaus daktaro Hervio Kleklio išleista „Sveikos psichikos kaukė“. Perskaitykite šią knygą!

Kai kurie žmonės gimsta kurti, kiti akli ar su trūkumais. Ši knyga – apie žmones, dėl kurių visoje šioje šalyje ir nemažoje dalyje kitų mūsų planetos kraštų siaučia visiška maišatis. Reikalas tas, kad šie žmonės baisiai apsigimę: jie atėjo į šį pasaulį be sąžinės ir staiga ima visa kam vadovauti.

PA neatrodo kaip kvailiai, jos visai gali pasirodyti žmonėse, jos puikiai žino, kokių kančių kitiems gali sukelti jų veiksmai, nors – joms nė motais. Joms tai negali rūpėti, nes yra bepročiai. Jų atsisukę varžteliai!

Koks kitas sindromas geriau apibūdina „Enron“, „WorldCom“ ir begalės kitų korporacijų šulus, kurie praturtėjo žlugdydami savo darbuotojus, investuotojus, šalį ir vis tiek jaučiasi švarūs, kaip ką tik iškritęs sniegas, kad ir ką kas nors sakytų jiems ar apie juos? Ir jie kariauja karą, kuris milijonierius verčia milijardieriais, o milijardierius – trilijonieriais. Jiems priklauso televizija ir jie finansuoja Džordžą Bušą. Tačiau ne dėl to, kad jis nusistatęs prieš gėjų santuokas.

Daugybė šių beširdžių PA dabar eina aukštas pareigas mūsų federalinėje vyriausybėje, tarsi būtų ne ligoniai, o vadai. Jie vadovauja ryšių priemonėms ir mokykloms, tad mūsų padėtis nė kiek negeresnė negu Lenkijos vokiečių okupacijos metais.

Gal jiems atrodė, kad, įveldami mūsų šalį į nesibaigiantį karą, jie tiesiog padarė kai ką ryžtinga. Daugybė PA taip aukštai iškilo korporacijose, dabar ir vyriausybėje, kaip tik todėl, kad yra tokie ryžtingi. Tie žmonės, velniai griebtų, pasiryžę ką nors nuveikti kiekvieną dieną ir to nebijo. Skirtingai nuo normalių žmonių, jų niekada nekankina abejonės – dėl paprastos priežasties, kad jiems nusišikti, kas nutiks paskui. Abejonės tiesiog negali jų kankinti. Padarykit tą! Padarykit aną! Mobilizuokite rezervininkus! Privatizuokite valstybines mokyklas! Užpulkite Iraką! Sumažinkite svaikatos apsaugos finansavimą! Klausykitės visų piliečių pokalbių telefonu! Sumažinkite mokesčius turtuoliams! Sukonstruokite trilijoną dolerių kainuojantį skydą apsaugoti nuo raketų! Dėkite skersą ant asmens neliečiamybės įstatymo, klubo „Sierra“, „In These Times“ ir pabučiuokite man į subinę!

Mūsų brangiojoje Konstitucijoje esama tragiškos klaidos, ir aš nežinau, kaip ją ištaisyti. Ji tokia: prezidentu gali norėti būti tik bepročiai. Taip buvo net vidurinėje mokykloje – į klasės seniūnus pretendavo tik aiškiai sutrikusios psichikos mokiniai.“

Mieli Lietuvos žmonės, pabandykime į tai, kas vyksta Lietuvoje, pažiūrėti blaiviai ir ramiai. Kaip tai padarė rašytojas Kurt Vonnegut. Ir tikriausiai rasime atsakymus į klausimus, kodėl mes taip primityviai ir atvirai leidžiamės kvailinami ir supriešinami, kodėl nepasirašome net už mūsų konstitucinę teisę į referendumą?

Ar ir tai jau mums uždrausta?

Zigmas Vaišvila, 2022-03-03