Aldas Mačiulis. Koronavirusinė Diskoteka

Gaila, balandžio 1–osios savaitė baigiasi, o mes net ir nepajuokavome kaip reikiant. Rūpestis dėl neaiškios ateities, štai kas Rūpintojėlio šalies gyventojus šiandieną labiausiai prispaudė.

Bet gi imkim ir pasijuokim. Turbūt visiems jau buvo girdėtas paskutinių dienų anekdotas apie Koronaviruso atradėją. Kas negirdėjo, priminsiu. Kоronavirusą, pasirodo, sukūrė MOTERIS! Barai užsidarė, sporto varžybų jokių – nei futbolo, nei krepšinio nebėra. Negana to, dar ir namuose reikia sėdėti tiek su žmona ir su uošve. O ką jau kalbėti apie bandymą ištrūkti į laisvę. Ir taip, ir kitaip bandai aiškinti, kad duona namuose baigiasi, užkąsti nėra ko, o tos išdavikiškos akys akimirksniu viską paaiškina žmonai. “Ach tu toks ir anoks, tau tik alus galvoje, tu visai nepagalvoji apie šeimą. O kas bus, jei atneši virusą? Kaip tada jausiesi?” Ir kas atsitinka? Spaudimas pakyla iki padangių, ir tik Greitosios atvažiavimas šiek tiek atleidžia mylimųjų širdis.

Ką daryti, vyrai?!

Ir štai netikėtai į galvą šovė geniali idėja. Juk seniai pasakyta: „Nuo ko susirgai, tuo ir gydykis“. Nepaprastai šiltų moterų dainininkių diskoteka, manau, ne tik mums sugrąžins energiją, bet ir mūsų įsibaiminusioms moterims primins, kad ir kitokiomis jos būna, ir kad visas šis košmaras tik laikinai, bet ir iš jo …reikia išsivaduoti.

Labai netikėta, graži ir šilta daina iš Vakarų. TERRY WHITE BAND. Patartina užsileisti visą garsą ir pasikviesti visas namie esančias moteris pašokti:

Neišvarė iš namų? Tada pratęskime:

Na, o dabar nusikelkime pas savo kaimynus lenkus, beveik pusamžiu į praeitį. Tada 1974-ais Opolės festivalį laimėjo trys žavios lenkaitės. Ir kaip ta proga neprisiminti Adomo Mickevičiaus Budrio ir jo trijų sūnų: „Iš visų žemių pačios geriausios meilužės yra lenkės, linksmos jaunos merginos,su juodais antakiais ir juodom blakstienom,o jų veidai baltesni negu pieno,jų akys blyksi kaip dvi gėlelės“:

Neatsiliko tuo metu ir mūsų lietuvaitės:

Ir kaip gi nepaklausyti dainos apie putiną, išplaukusios tarsi iš Liudmilos Zykinos laikų:

Ech, italai, italai, kiek prisiminimų iš jaunystės devintojo dešimtmečio. Sustokime visi, kas šiandien įkalinti. Pritarkime:

Ačiū už dėmesį, laikykimės, kaupkime energiją į kumštį ir tvokime tam …Koronavirusui.

Aldas Mačiulis, 2020.04.04