Eugenijus Paliokas. Urbi Et Orbi 2020

Šiandien Verbų sekmadienis. Šventė tai, ar ne šventė?

Kristus, pasitinkant minioms, mojuojančioms palmių šakomis, įžengė į Jeruzalę kaip mesijas. Kas atsitiko? Kodėl po savaitės jis buvo nukryžiuotas?

„Verbų sekmadienis pagal biblinę istoriją primena, kaip Kristus įžengė į Jeruzalę ir visų buvo sveikinamas su džiugesiu žaliomis šakelėmis. Tai mums kalba apie gyvenimo kontrastus – džiaugsmai, triumfas ir sėkmė čia pat gali pasikeisti į atstūmimą, liūdesį ar mirtį. Moralizuojančia prasme galima priminti, kad žmonės įžengimą į Jeruzalę sutiko labai džiugiai, bet po kelių dienų, kai Pilotas paklausė, kurį paleisti, tai minia šaukė „Barabą!“, o ne tą, kurį pasitiko kaip mesiją su palmių šakelėmis“, – pasakojo P. Subačius.
Vilniaus universiteto docento teigimu, šis laikotarpis turi priminti, kad minios nuotaikos labai permainingos, tad reikia pasitikėti Dievu ir orientuotis į amžinuosius dalykus, o ne trumpą žmogišką pripažinimą ar žemišką laimę.

Daugiau čia.
 
Manau, kad atsitiko rimtesnis dalykas. Kristaus mokslas buvo apšmeižtas tuometinių informacijos priemonių, nes jis netiko Judėjos elitui. Kaip panašu į šių dienų įvykius…

Vienintelis Romos prefektas Judėjos provincijoje Poncijus Pilotas dar bandė gelbėti situaciją, siūlydamas Judėjos žydų vyriausiam šventikui Kajapui atleisti Kristų nuo mirties bausmės Paschos šventės proga, kaip buvo priimta tuo laiku.
 
 
Deja, bet pastarasis užsispyrė, atleistas turi būti nusikaltėlis Barabas…
 
 
Redaktorius.
 

Urbi Et Orbi 2020

 
Taip dar nebuvo: 
 
ir ne tuo metu, ir ne balkone, ir tuščioje aikštėje:
 
 
Urbi et Orbi, 2019-jų Velykos: