Antanas Stugys. KAPITALIZMAS – NAUDOS TĖVAS

KAPITALIZMAS – NAUDOS TĖVAS

Feljetonas

Lydekai paliepus, dievui panorėjus, valdžiai pritariant: „Arba-švabra-kadabra“ – atsitiko planinė gripo epidemija. Pačiame švenčiausiame Europos kampelyje. Skirtumas, nuo ko mirti, žinoma yra. Bet, jeigu artimieji, tai ką medikai pakiša panosėn (epikrizėje) pasirašo net neskaitę, (Ieškoti lietuviškos tiesos – šaukštai po pietų). Kiekvienas doras pacientas privalo „užsilenkti“ taip, kaip valdiškiems namams patogiau! Nuo modernizuoto gripo, pervadinto „Corona virusu“ sukeltos komplikacijos. Genealus sukčių išradimas. Artimiesiems – sąlygina ramybė, arba muštynės dėl palikimo likučių. Padėjusiajam šaukštą – Kėdainietiška pekla žemėje. Jau atmetusio pandeminius sandalus nabašninkėlio, dori katalikai, „Corona virusuoto kūno – neįleis į kapines! (Saugodami gamtą, taupydami brangią valstybinę žemę, arba… darydami „vašką“ krematoriumo administracijai). Įdomu, kokius atkatus LR VšĮ nugydymo namai, gauna iš KĖDAINIŲ „Osvencimo“ administracijos, už kiekvieną pagreitintai užlaipintą į dangų antrarūšį kataliką – vakarų apmokėtomis kopėčiomis?.. Lavonų deginimas – dar neįprastas, bet vis aktyviau propaguojamas būdas. Iš kitos pusės – nebėra palaikų, nebėra ir įrodymų… – negalės būti atlikta ir ekshumacija. Kapitalizmas – vieniems naudos tėvas. Kitiems – patėvis.

Kaip tik, ant dienų, buvau papuolęs ten – kur šiais laikais nei vienam nesinorėtų… Gal ortopedinių baltų šlepečių mano dydžio neturėjo, gal daktarai geros širdies pasitaikė – ištyrė ir paleido net Corono viruso NENUSTATĘ! Visų analizų parametrai – normos ribose, arba puikūs. Yla iš maišo gali išlysti tik po 180-360 dienų. Ir tai tik jeigu buvo palikta „tiksinti uždelsto veikimo bomba“…

Laimė ir nelaimė vaikšto kartu. Perlipai per tam tikrą amžiaus cenzą ir… ruoškis – juodai valdžios nemeilei. Turi žmogelis užgyvenęs penkias chroniškas ligas, o bus nustatyta, kad mirė nuo šeštos. Kaip tik nuo tos, kuri dabartinei politinei sistemai yra pati einamiausia. Pati patogiausia ir madingiausia. Kuri vienam duoda nuostolį, o dešimčiai – pelną! Patikliems LR „vailokams“ – pats tas. Pandeminis marazmas – aukščiau visko. Ne mirime esmė! Atėjus laikui kiekvienas gimęs privalo: nusiprausti, nusiskusti, pasikvepinti ir… stotis į eilę prie rojaus vartų. Visas dabartinis kipišas tame, kaip iš tautos patiklumo ir nuolankumo valdžios draugams lietuviškame kapitalizme pasidaryti daugiau pajamų. Komercinis numarinimas tobulinamas iki… etapinės kondicijos. Pirmas etapas, antras etapas, leidimas įkvėpti, atkritimas, ir vėl iš pradžių. Dar griežtesnis ėmimas biednuomenei už: kaklų, sėdynių ir piniginių. Švogerių krašte be to – negalima! Kiekvieną kartą su dar griežtesne kontrole ir dar griežtesnėmis sankcijomis. Valdžios žodis paskutinis. Todėl žiūrėkite, kur dedate parašą. Draugystės baigiasi ten, kur prasideda JŪSŲ sveikata. Kaip, kur, kada ir nuo kurio „globalinio išradimo“ mirti – skirtumas YRA. 

Kad įtikti pasaulinės medicinos statistikos institutui, kas antras lietuvis Marijos žemę privalo palikti ne be modernių Corono viruso technologijų pagalbos. Greitai, kultūringai, planiškai. Paskambinti, pasirašyti, atsigulti ir taikiai nusispardyti tyrimais paremtu komplikaciniu nusispardymu. JAV masinės (indėnams-negrams) medicinos nėra. Tamsiaodžiams prenumeruotos: vietos transporte, stalai restoranuose, suolai skveruose, prieglaudos bevaikiams senjorams – taip. Visaliaudinės medicinos – ne. Ten… medicina – turtingiesiems. Kad Rusijoje masinė medicina dar galutinai nesugriauta – kalta nepaslanki, nepaklusni, netašyta Rusija. Priežastis, dėl ko Rusijoje Corona virusas nužudė „per mažai“ rusų, niekaip netelpa į amerikoniškus standartus. O tai, kas netelpa, vadinasi yra suklastota, arba sufabrikuota. Įrodymai nebūtini. Apspjovei konkurentą, lenkiantį tave karinių ginklavimosi technologijų varžybose, ir eik vizgindamas uodegą.

Antanas Stugys, 2020

A.Stugys COVID-19. 2020