2020 m. gegužės 15 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime, skirta Lietuvos Steigiamojo Seimo 100-mečiui. „Ar yra skirtumas, dėl ko mirsime? Kodėl Lietuvos sveikatos apsaugos sistema naudojama ne pagal paskirtį?“.

2020 m. gegužės 15 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime, skirta Lietuvos Steigiamojo Seimo 100-mečiui.  „Ar yra skirtumas, dėl ko mirsime? Kodėl Lietuvos sveikatos apsaugos sistema naudojama ne pagal paskirtį?“.

Dalyvauja Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos l.e.p. pirmininkė dr. Nendrė Černiauskienė, buvęs LR Seimo narys ir ekspertai.eu atstovas Audrius Nakas. Spaudos konferencijoje dalyvauti kviečiamas ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga arba jo įgaliotas atstovas.

2020-04-24 d. spaudos konferencijoje Seime buvo pranešta apie Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos, signataro Zigmo Vaišvilos ir ekspertai.eu kreipimąsi į Lietuvos Vyriausybę dėl informacijos pateikimo dėl COVID-19. Buvo klausiama, kodėl 2020 m. vasario 26 d. dėl šios infekcinės ligos Lietuvos Vyriausybei paskelbus valstybės masto ekstremaliąją situaciją, į Lietuvą grįžti pakviesti užkrėstieji ir galimai užkrėstieji nebuvo izoliuoti, o buvo leidžiama atvykusiems pasklisti po visą šalį ir paskleisti užkratą? Kodėl jie nebuvo testuojami? Kodėl buvo paskelbtas karantinas visai Lietuvai, bet ne potencialiems ir net nustatytiems infekcijos židiniams? Kodėl infekcijos židiniuose dirbantiems medikams laiku nebuvo skirtos apsaugos priemonės, buvusios valstybės rezerve? Kodėl laiku nebuvo leidžiama testuoti infekcijos židiniuose dirbančius medikus, pajutusius COVID-19 infekcijos požymius?

Pirmieji gaunami atsakymai parodė, kad Lietuvos Vyriausybė slapukauja. Todėl į šią spaudos konferenciją kviečiamas Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga arba jo įgaliotas atstovas. Jų neatėjimą vertinsime esant baime atskleisti tikrąją informaciją ir paaiškinti valdžios padarytų klaidų priežastis.

STT atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą pagal signatarų A. Butkevičiaus ir Z. Vaišvilos pareiškimą dėl apsaugos priemonių medikams neskyrimo laiku iš valstybės rezervo. Šis STT nutarimas apskųstas, nes nevertinta informacija, kad Vyriausybė to nepadarė laiku, tuo gydymo įstaigas paverčiant šios infekcijos nekontroliuojamo sklidimo židiniais, o medikus – Vyriausybės klaidų ir tarnybinių pareigų neatlikimo įkaitais.

2020-05-11 d. LRT eteryje psichoterapeutas, socialinių mokslų dr. Gintaras Chomentauskas patvirtino, kad karantino metu dėl COVID-19 Lietuvoje mirė mažiau nei 1%, kiti – dėl kitų ligų (https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000107814/lrt-forumas-ekspertai-i-pandemija-ziuri-kaip-i-gaisra-sis-prislopintas-bet-zariju-liko?jwsource=cl). Todėl Vyriausybės atsakymas į pranešėjų 2020-04-24 d. paklausimą, kiek žmonių Lietuvoje mirė tuo pat metu dėl COVID-19 ir dėl kitų ligų, yra būtinas. Vyriausybė privalo visuomenei paaiškinti, kodėl dėl šios infekcijos nuo 2020-03-16 d. ne tik buvo sustabdytas šalies gyvenimas ir ekonomika, bet ir praktiškai negydomos kitos ligos, dėl kurių miršta per 99% Lietuvos žmonių? Tokia ir oficiali statistika, patvirtinanti, kad 2019 m. Lietuvoje dėl visų ligų ir nelaimių mirė 38281 žmogus. 20898 mirė dėl kraujotakos sistemos ligų, 8024 – dėl piktybinių navikų.

Pranešėjams nėra skirtumo, dėl ko jie mirs. Pranešėjams yra skirtumas, kada jie mirs. Taip pat ir dėl valdžios sprendimais dirbtinai negydomų ligų, verčiant medikus pažeisti Hipokrato priesaiką.

Minime ir Lietuvos Steigiamojo Seimo, kuris 1920 m. gegužės 15 d. tautos atstovų balsais patvirtino ir 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, 100-sias metines. Tarp Steigiamojo Seimo 112 narių 7 buvo gydytojaiJuozas Buzelis, Elizejus Draugelis, Kazys Grinius, Kazimieras Jokantas,  Vladas Lašas,  Jonas Staugaitis, Klemensas Vaitekūnas, kurie be kitų gausybės nuveiktų darbų dar ir sukūrė Nepriklausomos Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą. Siaučiant choleros ir ispaniškojo gripo epidemijoms. Kodėl mes leidžiame dabartinei Lietuvos valdžiai griauti šią sistemą ir naudoti ją ne pagal paskirtį – prieš Lietuvos žmones?