Lietuvos Visuomenės Tarybos pranešimas spaudai, 2020.08.25

                           

Lietuvos Visuomenės Tarybos pranešimas spaudai

 Vilnius, 2020-08-25

Lietuvos Visuomenės Taryba kreipėsi į LR Seimo valdybą dėl Kovo 11-osios salės Seime suteikimo šios organizacijos visuotiniam narių susirinkimui šeštadienį 2020 m. rugsėjo 19 d.

Susirinkimo darbotvarkėje numatytas ir Lietuvos Visuomenės Tarybos Susitelkimo Garbės Ženklo įteikimas. Šis apdovanojimas yra pagarbos ir padėkos patvirtinimas už veiklą ir nuopelnus, pasiaukojimą, atkuriant ir išsaugant Lietuvos valstybę, užkardinant jos naikinimą.

Susitelkimo Garbės Ženklo priėmimas yra įsipareigojimas veikti Lietuvos valstybės ir Tautos labui, prisiekiant savo garbe ir gyvybe 1991 m. sausio 13-ąją už Lietuvos valstybę žuvusiems 14-ai Lietuvos Respublikos piliečių.

Lietuvos Visuomenės Tarybos, kuri nėra politinė organizacija ir kuria siekiama sutelkti Lietuvos pilietinę visuomenę, valdybos pirmininko signataro Zigmo Vaišvilos pasirašytame prašyme atkreiptas Seimo valdybos dėmesys į tai, kad šios organizacijos veikla yra ne mažiau svarbi lyginant su asociacijos „Sąjūdis prieš Astravo AE“ veiklos tikslais. Seimas asociacijos „Sąjūdis prieš Astravo AE“ (k. 305455097) steigimui taip pat šeštadienį 2020 m. vasario 1 d. suteikė LR Seimo Kovo 11-osios salę.

Prašoma Lietuvos Visuomenės Tarybai suteikti LR Seimo Kovo 11-osios salę tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir steigiamai asociacijai „Sąjūdis prieš Astravo AE“.

Seimo valdybai priminta, kad Seimo pirmininko pavaduotojas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys Arvydas Nekrošius pasitraukė iš „Sąjūdis prieš Astravą“, pasipiktinęs šios organizacijos valdybos narių, kurių daugumą sudaro Tėvynės Sąjungos ir liberalų atstovai, sprendimais dėl rinkimų kampanijos metu tarimosi su verslo subjektais, bendradarbiavimo su Konstitucinio Teismo pirmininku dėl kreipimosi į šį teismą ir kitų veiklų, balansuojančių ant teisingumo ribos.

Lietuvos Visuomenės Tarybos vardu – valdybos pirmininkas
Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila