Lietuvos Visuomenės Tarybos pranešimas spaudai, 2020-09-01

                            

Lietuvos Visuomenės Tarybos pranešimas spaudai

2020-09-01 Vilnius

2020-08-29 d. Lietuvos Visuomenės Taryba ir signataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į LR Vyriausybę ir atsakingas valstybės institucijas dėl teisiškai ir moksliškai pagrįstos informacijos pateikimo dėl COVID-19, konkrečių veiksmų atlikimo. 2020-08-29 d. tarptautiniame renginyje „Vilnius-Berlynas-Londonas“ paaiškėjus naujiems akivaizdiems Lietuvos valdžios institucijų dvigubų standartų taikymui paskelbtoje kovoje su COVID-19 grėsme, jos naudojimui politikavimui, bet ne žmonių sveikatos apsaugai, papildytas minėtas kreipimasis, teisiniam įvertinimui pateikta papildoma medžiaga.

2020-08-31 d. Lietuvos Visuomenės Taryba ir signataras Z. Vaišvila papildė šį kreipimąsi, pateikę informaciją, kaip baudžiami 2020 m. rugpjūčio 29 d. tarptautinio renginio „Vilnius – Berlynas – Londonas“ organizatoriai, tačiau nebaudžiami dėl kovos su COVID-19 reikalavimų nesilaikiusių Lietuvos URM, Europos Parlamento ir kitų organizatorių 2020-08-24 d. Vilniuje organizuoto Kosto Kalinausko Forumo vietiniams dalyviams ir svečiams iš užsienio (COVID-19 paveiktų šalių sąrašo), COVID-19 paplitimas nebuvo nustatinėjamas. Dėl nepaaiškintų priežasčių šio renginio atveju niekas nenubaustas, dėl šios ligos paplitimo NVSC ir SAM tyrimų neatlikinėja.

Lietuvos visuomenė palankiai sureagavo į šį Lietuvos Visuomenės Tarybos ir signataro Z. Vaišvilos kreipimąsi ir socialiniuose tinkluose atkreipė dėmesį į dar vieną renginį, kurio organizatoriams ir dalyviams Lietuvos valdžios institucijos netaikė teisės aktų reikalavimų dėl kovos su COVID-19 ligos grėsme. 2020-08-28 d. Vilniuje Katedros aikštėje įvykusiame renginyje „Le Dîner en Blanc“ be kaukių ir nesilaikydami saugaus atstumo dalyvavo per 1000 dalyvių.

Dėl šių priežasčių dar kartą papildėme Lietuvos Visuomenės Tarybos ir signataro Z. Vaišvilos 2020-08-29 kreipimąsi į Lietuvos valstybės institucijas, prašant atlikti jų kompetencijai priskirtus veiksmus, tarnybines pareigas, įvertinant ir Papildymu Nr.2 pateiktą informaciją, nubaudžiant ir 2020-08-28 d. renginio organizatorius ir dalyvius, pažeidusius Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus, nenustatinėjant galimą COVID-19 ligos paplitimą šio renginio metu.

Tuo atveju, jei teisės aktai taikomi pasirinktinai, prokuratūra paprašyta pradėti dėl tokio pareigūnų elgesio ikiteisminį tyrimą arba ginant viešąjį interesą kreiptis į teismą dėl visų, nubaustų dėl kovos su COVID-19 pažeidimų nubaustų asmenų, baudų panaikinimo.

Lietuvos Visuomenės Tarybos vardu:

Valdybos pirmininkas  dr. Zigmas Vaišvila
Valdybos narys Tauras Jakelaitis
Saugos ir sveikatos apsaugos darbo grupės vadovė, Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos l.e.p. vadovė dr. Nendrė Černiauskienė

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila