Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „2019 m. Respublikos Prezidento rinkimai“ 2019.05.08.

2019-05-08 d. 14 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir Tarybos nario Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „2019 m. Respublikos Prezidento rinkimai“

Dalyvauja buvusi Europos Parlamento narė, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narė Margarita Starkevičiūtė

Š.m. gegužės 12 d. rinksime kitą Lietuvos Prezidentą. Laukia sudėtingas pasirinkimas. Neplanavau pasisakyti dėl to. Patogiau būtų antrą kartą nemokėti kainos už tiesos sakymą. Pasisakysiu. Nes vyksta melo ir veidmainystės spektaklis. Pasisakysiu dėl to, kas rinkėjams mažiau žinoma, į ką ne visada atkreipiamas dėmesys.

Norisi išrinkti tą, kuris siektų, norėtų ir gebėtų sugriauti per paskutiniuosius metus sucementuotą mūsų valstybės neteisėtą užvaldymą, kuris suvoktų ir pareikalautų atsakomybės tų, kurie iš mūsų tyčiojasi būdami valdžioje ir vertina mus kaip pilką masę, reikalingą tik rinkimams ir aferų milijardinių nuostolių apmokėjimui. Tai dangstoma net Nepriklausomybės ir patriotiniais šūkiais, mus supriešinant vienus su kitais, kurstant nesantaiką ir manant, kad mes to nesuprantame ir kad nesame verti būti žmonėmis.

Apsispręsti nelengva. Panašu, kad nė vienas kandidatas dar negalvoja, kas bus, jei jis laimės, ką jam tuomet reikės daryti? Sistemos paruoštų iniciatyvų tęsimas – tai ne darbai, kurių visi laukiame. Tikrųjų būsimos komandos narių, planuojamų paskyrimų (pvz., Generalinio prokuroro) kandidatai neskelbė. Neskelbiant komandų, kandidatų prisitatymas nėra sąžiningas.