2021 m. rugpjūčio 18 d. 9.00 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kardinolas Vincentas Sladkevičius: Padaryk mane gerumo ženklu“ (Tiesioginė transliacija)

2021 m. rugpjūčio 18 d. 9.00 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kardinolas Vincentas Sladkevičius: Padaryk mane gerumo ženklu“

Dalyvauja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys ir buvęs LR Seimo narys Audrius Nakas

 

Seimas paskelbė 2021 metus kardinolo Vincento Sladkevičiaus metais. Pernai minėjome šio šviesaus ir iškilaus Lietuvos Atgimimo metų žmogaus 100-ąsias gimimo metines.

Pranešėjai pristatys teismo patvirtintą jų sudarytą taikos sutartį ginčuose dėl reikalavimo pašalinti iš interneto svetainės www.kgbveikla.lt kaip tikrovės neatitinkančius 2018-01-05 duomenis apie mirusiųjų kardinolo Vincento Sladkevičiaus, Donato Banionio ir Sauliaus Sondeckio tariamą slaptą bendradarbiavimą su TSRS KGB.

Diskusijų ir tarpusavio supratimo dėka buvo ne tik sudaryta ši taikos sutartis. Drauge su Utenos kultūros centru ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatare Irena Andrukaitiene suorganizuotas kardinolo Vincento Sladkevičiaus 100-ųjų gimimo metinių minėjimas Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse, Žirmūnų g. 1F, Vilniuje – konferencija ir parodos atidarymas. Renginio pradžia – rugpjūčio 19 d. 13 val.

Apie dalyvavimą prašoma pranešti el. paštu: komunikacija@genocid.lt iki rugpjūčio 19 d. 11.00 val.