REFERENDUMO INICIATYVINĖS GRUPĖS PRANEŠIMAS SPAUDAI „Dar vienas bandymas atimti iš Tautos konstitucinę teisę į referendumą“

REFERENDUMO INICIATYVINĖS GRUPĖS
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Dar vienas bandymas atimti iš Tautos konstitucinę teisę į referendumą
2021 m. liepos 28 d. Vilnius

Š.m. liepos 14 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė sprendimą, kuriuo tenkino Piliečių referendumo iniciatyvinės grupės skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos š.m. liepos 1 d. sprendimo stabdyti įregistruotą referendumo iniciatyvą. Teismas šį VRK sprendimą panaikino ir nurodė, kad niekas negali varžyti Tautos konstitucinių teisių. Š.m. liepos 21 d. VRK, vykdydama šį teismo sprendimą, referendumo iniciatyvinei grupei išdavė parašų rinkimo lapus ir sukūrė prieigą dėl elektroninio parašų rinkimo dėl referendumo iniciatyvos kartelės sumažinimo nuo 300 000 iki 100 000 Lietuvos piliečių parašų.

Parašai sėkmingai jau renkami.

Tačiau š.m. liepos 28 d. 10 val. paskirtas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo posėdis dėl šio teismo Pirmininko Gintaro Kryževičiaus teikimo atnaujinti procesą šioje byloje. Bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka paskirta teisėjų kolegija: pirmininkas Audrius Bakaveckas, pranešėjas Ernestas Spruogis ir Milda Vainienė. Pažeidžiant įstatymo reikalavimus, referendumo iniciatyvinei grupei teismas ne tik nepranešė apie šios bylos nagrinėjimą, bet ir nepateikė teismo Pirmininko teikimo atnaujinti procesą, nesuteikė teisės per 14 dienų pateikti teismui atsiliepimus dėl to.

Akivaizdu, kad paskirta teisėjų kolegija siekia išnagrinėti teismo Pirmininko teikimą dėl proceso atnaujinimo byloje, nieko apie tai nežinant nei VRK, nei referendumo iniciatyvinei grupei.

Taip teisingumas negali būti vykdomas.

Be to, kolegijos pirmininkas teisėjas Audrius Bakaveckas tuo pat metu paskirtas nagrinėti dar kitas 21 bylą, kolegijos pranešėjas teisėjas Ernestas Spruogis – dar kitas 7 bylas. Vienu metu tie patys teisėjai negali nagrinėti kelių bylų.

Dėl šių aplinkybių Referendumo iniciatyvinė grupė šiandien pareiškė nušalinimą šiai teisėjų kolegijai, teismo paprašė pateikti teismo Pirmininko teikimą dėl proceso atnaujinimo ir sudaryti įstatymo nustatytas sąlygas bylos šalims pateikti atsiliepimus į teismo Pirmininko teikimą dėl proceso atnaujinimo byloje.

Tęsiasi beatodairiški siekiai iš Tautos atimti konstitucinę referendumo teisę.

KAS TOKIE ir KO TAIP BIJO?