Speciali LRT Televizijos laida referendumo iniciatyvos pristatymui

Š.m. spalio 22 d. per LRT Televizija buvo pristatyta „100 tūkstančių referendumo“ iniciatyva, skirta surinkti 300000 parašų tam, kad būtų paskirtas privalomasis Referendumas dėl siūlymo sumažinti kitiems Referendumams reikalingų 300000 parašų kartelę iki 100000 parašų. Laidoje dalyvavo Nepriklausomybės akto signatarai, Referendumo iniciatyvinės grupės nariai Audrius Butkevičius ir Zigmas Vaišvila bei tos pačios iniciatyvinės grupės narė Nendrė Černiauskienė. Kviečiame žiūrėti šios specialios laidos vaizdo įrašą.:

Laidą Zigmo Vaišvilos pageidavimu pakomentavo žinomas radijo ir televizijos žurnalistas Benediktas Rupeika:

Pažiūrėjau labai atidžiai, ir, grįžęs į Vilnių, rasiu koordinatorių, būtinai pasirašysiu  bei paagituosiu ir Utenoje.

Įspūdis labai geras, niekur nenušokta į dausas, labai aktualūs ir stiprūs pavyzdžiai, tolerantiškas tonas, jokių užgauliojimų. Keista, kad Tu nedalyvavai tiesiogiai, fone visąlaik ėjo pypsėjimas lyg iš kosminio laivo. Beje, labai gerai, kad Tau už nugaros buvo tas plakatas su adresais ir telefonais. Ne be LRT viršininkų parėdymo visos laidos metu nebuvo jokių titrų su duomenimis apie referendumą. Nė karto nebuvo paminėta, kad laidoje dalyvauja ne bet kas, o signatarai. Šiaipjau aš laukiau to pamėklės Jackevičiaus, o buvo Deividas Jursevičius. Pastarasis tikrai nėra nuobodus niekšelis, o tik gabus tinginys, koks ir aš  esu. Labai geras, svarus turinio ir balso prasme Audriaus pristatomasis žodis, situacija puikiai suaktualinta ir Nendrės pasisakyme. Puikiai išryškintas pagrindinis stabdis visuomenės aktyvumui – tai baimė. Aš savo laidose ne kartą tvirtinau, o skalikai  puolė mane už tai, jog sakiau tokios baimės nebuvus nė tarybiniais laikais. Tavo kalbėjimas jau buvo pastiprinantis Audriaus dubliavimas, man labai patiko firminis Zigmo pasisveikinimas : „Sveiki, mielieji žmonės!“, juk niekas daugiau to minimalaus veiksmo studijoje taip ir nepadarė, iš karto priminė Sąjūdžio laikus. Ir kaip natūraliai ekspromtu įpynei tą suvažiavimo datą!
Man sukėlė abejonių galimo karo tematikos minėjimas. Pilietinis priešinimasis ginklu? Audrius tą darė subtiliai, kad piliečiai turi teisę ginti valstybę, jos vientisumą, o Nendrė kažkaip keistai… Tas bus panaudota prieš referendumą, net neabejokit.

Patiko ir kandus dėkojimas teismui, kad po trijų mėnesių „leido“ kalbėti, liaudis tokius dalykus supranta ir ploja

Audrius galėtų savo barzdelę arba trumpinti, arba ilginti – pernelyg panėšėja kam į Smetoną, o man – į Dzeržinskį.. . Jis, beje, teisingai taria žodį „kompetentingai“, o Tu, Zigmai, tą raidę praleidi. Smulkmena, bet iškalbinga, bet esi dar jaunas, pasitaisysi… Dar detalė – Nendrė pernelyg ryškiai pasidažiusi gražias lūpas, referendumui derėtų natūraliau. Užtat jos rankos nenučiustintos, patikimos. Kai žiūri į tą ekraną, matai visokias smulkmenas, o TV ir groja įtaigiomis smulkmenomis. Kas tuose puoduose, kur buvo prie kalbėtojų? Alus – pirmąkart pagalvojau. Audrius galėjo ta tema ką nors sužaisti! Labai gera baigiamoji frazė – apie prievartinį žmonių uždarymą namuose. Net pavydžiu!

Už viso to – žinau, kiek įdėta darbo, laiko, kiek sutelkta žmonių – tai vis pedanto Zigmo nuopelnai…

Žiūrėjau kaime, buvo dešimtys trūkinėjimų, LRT (sąmoningai?) neleidžia sumažinti formato. Kankynė ne tik man, bet ir kitiems kaimiečiams su belaidžiais įrankiais. O bendras žiūrimumas bus labai menkas, nes LRT reitingai seniai nuskandinti į patį dugną…

Benas, gali platinti kam nori.