Europos valstybių parlamentarai ir politikai nepagailėjo konservatorių vyriausybės: solidorizuojasi su Lietuvos opozicijos nariais ir mitinguotojais

Europos valstybių parlamentarai ir politikai nepagailėjo konservatorių vyriausybės: solidorizuojasi su Lietuvos opozicijos nariais ir mitinguotojais

2021 rugsėjo 08 16:23:38
Respublika inf.
 

Ryšium su 2021 m. rugpjūčio mėn. 10 d. įvykiais prie Seimo rūmų (Lietuvoje), pasirašiusieji pirmiausiai vieningai pareiškia, kad bet koks smurto veiksmas prieš policiją ir tvarkos palaikytojus nėra tinkamas būdas iškelti reikalavimus demokratinėje šalyje. Pasirašiusieji smerkia tokį elgesį, nesvarbu dėl kokių politinių ar religinių paskatų jis pasireiškia.

Pasirašiusieji reiškia savo solidarumą Lietuvos Seimo nariams, kurie, vykdydami savo pareigas, išėjo pas demonstrantus, siekdami užmegzti dialogą su jais. Tai yra ta teisė išreikšti savo nuomonę, kurią kiekvienam piliečiui ir, žinoma, parlamento atstovams yra duota kaip teisiška priemonė demokratinėje teisinėje valstybėje.

Seimo narys, kuris nueina pas demonstrantus ir su jais betarpiškai bendrauja, tuo padidindamas pasitikėjimą, kalbasi su jais, negali būti apibūdinamas kaip kolaborantas, kiršintojas ir savo valstybės priešas. Toks požiūris neturi nieko bendro su sveiku protu ir yra savivalės išraiška tautos išrinktųjų atžvilgiu.

Tai parodo, kad trūksta demokratijos suvokimo ir kad yra per didelis savęs sureikšminimas tų, kurie matomai save laiko vieninteliais teisės ir demokratijos saugotojais. Be to, pasirašiusieji išreiškia savo solidarumą Seimo narių padėjėjams ir bendradarbiams, kurie dėl teisės ir saugumo saugotojų samoningų provokacijų ir perdėto pasiruošimo smurtui, neadekvačių priemonių, įskaitant ir policijos neteisėtus sulaikymus kelioms paroms, patyrė žalą.

Mes solidarizuojamės su:

Petru Gražuliu (Lietuvos Seimo nariu)
Valdemaru Valkiūnu (Lietuvos Seimo nariu)
Prof. Dr. Mindaugu Puidoku (Lietuvos seimo nariu)
Nagliu Puteikiu (buvusiu Seimo nariu)

Nendre Černiauskiene (Seimo nario V. Valkiūno padėjėja)
Adelina Sabaliauskaite (Visuomenine veikėja)
Vitolda Račkova (Visuomenine veikėja)

ir su visais asmenim, kurie tą dieną patyrė neteisėtą žalą. Mes taip pat solidarizuojamės su saugumo ir tvarkos palaikytojais!

Berlynas/Viena/Briuselis, 2021-08-27

Rüdiger Lucassen, Vokietijos Bundestago ir AfD Frakcijos Bundestage saugumo politikos atstovas
Petr Bystron, Vokietijos Bundestago narys
Dr Axel Kassegger, Austrijos Nacionalinės tarybos narys ir FPO partijos Užsienio politikos atstovas Austrijos parlamente
Dr. Rainer Kraft, Vokietijos Bundestago narys
Dr. Gunnar Beck, Europos parlamento narys
Barbara Lenk, Saksonijos žemės vienmandatė ir partijos sąrašo kandidatė į Vokietijos Bundestagą
Stefan Korte, AfD-OSL Tarybos narys, Vokietijos Bundestago referentas ir pareiškimo iniciatorius.