2024 m. balandžio 8 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Teismui skundžiami VRK sprendimai dėl kandidatų įregistravimo Respublikos Prezidento rinkimuose“

2024 m. balandžio 8 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime
„Teismui skundžiami VRK sprendimai dėl kandidatų įregistravimo Respublikos Prezidento rinkimuose“

Spaudos konferencijoje dalyvauja buvęs Seimo narys Audrius Nakas.

Spaudos konferencijoje kviečiami dalyvauti:

1. Išskirtines sąlygas trims 2024 m. Respublikos Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviams Ingridai Šimonytei, Gitanui Nausėdai ir Dainiui Žalimui sudariusios VRK pirmininkė Lina Petronienė, rinkim@vrk.lt

2. 2024 m. Respublikos Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviai, įregistruoti kandidatais:

2.1 Ingrida Šimonytė, edela.raksteliene@tsajunga.lt
2.2 Gitanas Nausėda, povilas@prezidentasnauseda.lt
2.3 Dainius Žalimas, info@laisvespartija.lt

3. VRK sprendimus skundžiantis 2024 m. Respublikos Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyvis Eduardas Vaitkus, eduardasvaitkus@yahoo.com, ir jo advokatas Mažvydas Misiūnas, mm@misiunas.lt

4. 2024 m. Respublikos Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviai, kurių lygiateisiškumą pažeidė VRK:

4.1 Andrius Mazuronis, dovile@darbopartija.lt
4.2 Giedrimas Jeglinskas, info@demokratai.lt
4.3 Ignas Vėgėlė, ignas@ignasvegele.lt
4.4 Remigijus Žemaitaitis, el.p. remigijus.zemaitaitis@lrs.lt

2024 m. balandžio 4 d. sprendimu Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas tenkino Respublikos Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyvio Eduardo Vaitkaus skundą ir panaikino 2024 m. kovo 26 d. VRK sprendimą dėl atsisakymo skelbti E. Vaitkaus rinkimų programą ir įpareigojo VRK E. Vaitkaus rinkimų programos skelbimo klausimą svarstyti iš naujo.

2024 m. balandžio 6 d. VRK įvykdė šį teismo sprendimą – balsų dauguma nutarė skelbti ,abejotiną“ E. Vaitkaus rinkimų programą.

E. Vaitkus kreipiasi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą dėl VRK sprendimų įregistruoti pirmuosius VRK išskirtus kandidatus 2024 m. Respublikos Prezidento rinkimuose. Šį kartą ne tik dėl Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei VRK sudarytų išskirtinių sąlygų rinkti jos parėmimo parašus, bet ir dėl rinkimų lygiateisiškumo pažeidimo. Pirmiau kandidatais įregistruoti trys iš devynių šių rinkimų politinės kampanijos dalyvių, surinkusių būtiną 20000 rinkėjų parėmimo parašų skaičių – Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Seimo valdančios daugumos partijų kandidatai Ingrida Šimonytė bei Dainius Žalimas.

Tokiu būdu šie trys kandidatai, kuriuos VRK įregistravo jau 2024 m. balandžio 4 d., rinkimų kampaniją vykdys 7 savaites, o kiti – tik 6 savaites, nes sprendimus dėl pastarųjų VRK viešai skelbia priiminėsianti 2024 m. balandžio 11 d.

Dėl akivaizdaus šios politinės kampanijos dalyvių nelygiateisiškumo spaudos konferencijoje kviečiami dalyvauti VRK pirmininkė Lina Petronienė ir visi rinkimų dalyviai.

Svarbios ir kandidatais įregistruotų Ingridos Šimonytės, Gitano Nausėdos ir Dainiaus Žalimo, ir kandidatais dar neįregistruotų šios politinės kampanijos dalyvių nuomonės dėl politinės kampanijos dalyvių lygiateisiškumo pažeidimo – Andriaus Mazuronio, Giedrimo Jeglinsko, Arūno Rimkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio nuomonės.

Dėl nepaaiškintų priežasčių iš politinės kampanijos dalyvių VRK dar neišregistravo Arūno Rimkaus, surinkusio 1030 rinkėjų parėmimo parašų, nes 1030 yra mažiau nei registravimui kandidatu Respublikos Prezidento rinkimuose būtini 20000 rinkėjų parėmimo parašų.