Zigmas Vaišvila. „Aurelijaus Verygos ir Igno Vėgėlės vertybės“.

 „Aurelijaus Verygos ir Igno Vėgėlės vertybės“

 

Aurelijaus Verygos siekį dalyvauti Respublikos Prezidento rinkimuose parėmė 36786 rinkėjai. Ramūnas Karbauskis nusprendė, kad A. Veryga turi pasitraukti iš šios rinkimų kampanijos, „gerbiant rinkėjų pasirinkimą“ ir suprantant, jog „konservatorių“ kandidatė Ingrida Šimonytė nepateks į antrą turą, jei Ignas Vėgėlė surinks pakankamai balsų. I. Vėgėlės norą tapti Respublikos Prezidentu parėmė 36137 rinkėjai.

Kodėl I. Vėgėlė, bet ne didesnio skaičiaus rinkėjų paremtas A. Veryga, Ramūnai Karbauski? Kol kas tai ne rinkėjų, tik R. Karbauskio pasirinkimas. Akivaizdžiai paruoštas iš anksto, nes A. Veryga iškart perlipo į jam paruoštą R. Karbauskio vadovaujamos partijos sąrašo rinkimuose į Europos parlamentą pirmąją vietą.

Taigi, R. Karbauskis ir I. Vėgėlė skelbiasi pakilę į „kryžiaus“ žygį prieš „konservatorius“ ir jų kandidatę I. Šimonytę. Tačiau kodėl jie „nemato“ Eduardo Vaitkaus žygio prieš VRK, sudariusią išskirtines rinkėjų parašų rinkimų sąlygas šiai rinkimų dalyvei, užimančiai Ministro Pirmininko pareigas (žr. š.m. kovo 22, 27 ir 29 dienų spaudos konferencijas Seime (www.youtube.com/watch?v=GbGCUcPe5vc, www.youtube.com/watch?v=Z94qxIovDqY ir https://www.youtube.com/watch?v=Le7Yo_PlnBQ)?

Gal todėl, kad ir už E. Vaitkų pasirašė 31818 rinkėjas? Rimtas konkurentas jums. Toks, kuris dar ir kalba be suflerio, be špargalkės.

O gal teisė Respublikos Prezidento rinkimuose nesvarbi, R. Karbauski ir I. Vėgėle? Kodėl tylite, kai nuo Ministrės Pirmininkės finansiškai priklausanti VRK sudaro jai išskirtines sąlygas šiuose rinkimuose?

Sakote, A. Verygos ir I. Vėgėlės vertybės sutampa? Nežinau. Gal ir požiūris į teisę sutampa?

Ignas Vėgėlė šią Respublikos Prezidento rinkimų kampaniją pradėjo dar 2021 metais „antikovidine“ Lietuvos advokatų tarybos pirmininko kalba, tačiau šis teisininkas „nepastebėjo“ sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos ir finansų ministro Viliaus Šapokos įsakymu „įkurto“ COVID-19 pasekmių mažinimo fondo, kuris nebuvo įregistruotas ir neegzistavo. Tačiau lėšas rinko. Bet ne į neegzistuojančio „fondo“, o į finansų ministerijos, ta proga tapusios labdaros gavėja, sąskaitą Lietuvos banke ir TRANSFERGO LTD sąskaitą Jungtinėje Karalystėje. Gal Ignas Vėgėlė to „nepastebėjo“, nes šio neegzistavusio „fondo“ tarybai vadovavo buvusi Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė (https://grybauskaite.lrp.lt/lt/?opened=popup/video1483), pasitikėjusi Ignu Vėgėle ir siūliusi jį net į Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjus?

Neegzistavusio „fondo“ taryboje be vadovės D. Grybauskaitės „veikė“ Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius, Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius, Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkas Rimvydas Baltaduonis. Neegzistavusio „fondo“ valdybai „vadovavo“ finansų ministras V. Šapoka, jo pavaduotoju „buvo“ sveikatos apsaugos ministras A. Veryga. Garsūs buvo ir šios „valdybos“ nariai: socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Inovatyvios medicinos centro Biofarmacijos skyriaus vedėjas Vladas Bumelis, MO muziejaus įkūrėjas Viktoras Butkus, UAB „Termo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius Algimantas Markauskas, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ vadovaujantis partneris Rolandas Valiūnas, Vilniaus universiteto Suicidologijos tyrimų centro vadovas Paulius Skruibis.

Šioje „teisinėje“ Lietuvos sistemoje nesusigaudantiems Zigmui Vaišvilai ir Audriui Nakui FNTT paaiškino, kad viskas gerai su tuo „fondu“ – turi jis mat tarybą ir valdybą, kurios veikia…

Po A. Verygos pasitraukimo iš šių rinkimų I. Vėgėlė pažadėjo, kad nenuvils Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rėmėjų, kad jis „ypatingą dėmesį skirs realiam visuomenės įtraukimui į sprendimų priėmimą, politikų ir pareigūnų teisinės atsakomybės užtikrinimui“…

O kaip Ignai Vėgėle, bus su A. Verygos, V. Šapokos ir D. Grybauskaitės atsakomybe dėl veiklos šiame neegzistavusiame „fonde“ tamstos taip nemėgstamam Covid-19 pažaboti?

Kodėl R. Karbauskio vadovaujamos politinės partijos ir I. Vėgėlės nematėme 2021-2022 metais mūsų vykdytos piliečių referendumo iniciatyvos metu – nei mums teisme ginant šią konstitucinę piliečių teisę, nei renkant parašus, nei pritarimą tam pareiškiant?

R. Karbauskio nuomone, „jeigu situacija susiklostys taip, kad Ignas Vėgėlė pateks į antrą turą, tai bus geriausias ženklas valdantiesiems, kad jų politinė kryptis nepriimtina absoliučiai Lietuvos gyventojų daliai.“ Ar tikrai Ignas Vėgėlė nepriimtinas Tėvynės sąjungai? Kodėl tuomet valdantieji nekritkuoja I. Vėgėlės tėvo Algirdo Stasio Vėgėlės verslų Baltarusijoje ir Rusijoje (Baltarusijos prezidento rezidencijos, daugiaaukščių gyvenamųjų namų kompleksų Minske ir Kaliningrade statybų; https://www.statybunaujienos.lt/naujiena/Keturias-imones-ikures-A-Vegele-uz-sekme-dekoja-seimai/7920)? Gal dėl to, kad A. S. Vėgėlė finansiškai rėmė Dalios Grybauskaitės rinkimus?

2009 m. Dalios Grybauskaitės rinkimų kampanija savo tyla didžiojoje žiniasklaidoje apie šios kandidatės praeitį ir jos tėvus panaši į šių metų Igno Vėgėlės rinkimų kampaniją. Vengiama kalbėti apie I. Vėgėlę, jo tėvus. Gal reikėtų vis tik prisiminti 1996 m. – 1999 m. Gedimino Vagnoriaus vadovaujamos Vyriausybės ūkio ministro Vinco Kętučio Babiliaus veiklą, elektros skaitliukų gamybos „Sigma“ privatizavimą ir elektros skaitliukų valstybinį užsakymą? Šiandien šios įmonės pavadinimas primirštas, naudojamas „Vilpros“ ir panašūs pavadinimai.

Todėl I. Vėgėlės anti-„konservatoriški“ pareiškimai neįtikina. Įtikinamesnis būtų Igno Vėgėlės prisidėjimas prie „konservatorių“ kandidatės Ingridos Šimonytės eliminavimo iš Respublikos Prezidento rinkimų kampanijos dėl VRK manipuliacijų proteguojant Ministrę Pirmininkę, Nelaukiant, kol tai padarys pagrindinis Igno Vėgėlės konkurentas Eduardas Vaitkus.

Zigmas Vaišvila, 2024-04-02