2020 m. gruodžio 4 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir Lietuvos Visuomenės Tarybos spaudos konferencija Seime „Naujasis Karo policijos įstatymas – grėsmė visuomenės saugumui“ (Tiesioginė transliacija)

2020 m. gruodžio 4 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir Lietuvos Visuomenės Tarybos spaudos konferencija Seime „Naujasis Karo policijos įstatymas – grėsmė visuomenės saugumui“

Spaudos konferencijoje dalyvauja buvęs LR Seimo narys, Ekspertai.eu atstovas Audrius Nakas bei Lietuvos visuomenės tarybos Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos l.e.p vadovė dr. Nendrė Černiauskienė

Kreipiamasi į LR Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl kadenciją baigusio LR Seimo paskutiniąją darbo dieną neapdairiai ir skubotai per 1 minutę priimto naujos redakcijos Karo policijos įstatymo, akivaizdžiai prieštaraujančio LR Konstitucijai.

Įstatymu, kuris įsigalioja 2020 m. sausio 1 d., karo policijai ne karo ir net ne nepaprastosios padėties metu suteikta teisė veikti ne tik kariniuose daliniuose ir lydint karinį transportą, bet ir visur Lietuvoje.

Karo policininkui, jo manymu, siekiančiam užkirsti kelią nusikalstamai veikai, be patalpos savininko ar gyventojo sutikimo, be teismo sprendimo bet kuriuo paros metu suteikta teisė įeiti į fiziniams ar juridiniams asmenims priklausančias gyvenamąsias ar negyvenamąsias patalpas, teritorijas, sustabdyti transporto priemones ir patekti į jas. Atsisakius paklusti, karo policijos pareigūnas turės teisę jėga atidaryti patalpas ir transporto priemones. Prieš nepaklusiusius jų nurodymams asmenis jis turės teisę naudoti psichologinę ir fizinę prievartą, šaunamąjį ginklą.

Apie tokius veiksmus privaloma tik per 24 valandas pranešti prokurorui.