2021 m. balandžio 23 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Teismas remia į kampą Valstybės saugumo deparatmentą“ (Tiesioginė transliacija)

2021 m. balandžio 23 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Teismas remia į kampą Valstybės saugumo deparatmentą“

Spaudos konferencijoje dalyvauja Lietuvos visuomenės tarybos valdybos narys Stanislav Ladinskij, www.karzygys.lt atstovas Ainis Petkus

2021-04-14 Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas tenkino Stanislavo Ladinskio ir Zigmo Vaišvilos apeliacinį skundą ir panaikino dar 2019-09-19 Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo atmestas S. Ladinskio skundas dėl jo neįleidimo į Seimą metus laiko į Z. Vaišvilos spaudos konferencijas.

Teisme paaiškėjo, kad Vadovybės apsaugos departamentas metus laiko neįleisdavo į Seimą S. Ladinskio ir kitų asmenų, gavęs Valstybės saugumo deparatmento nurodymus. Signatarui Z. Vaišvilai net nebuvo pateiktas sąrašas jo kviečiamų žmonių, kurie neįleidžiami į Seimą. Paaiškėdavo tai tik tuomet, kada žmogus atvykdavo į Seimą ir būdavo neįleidžiamas. Tokia vyko patyčia iš žmonių ir iš juos kvietusio Z. Vaišvilos.

Bylą nagrinėjant pirmosios instancijos teisme, VSD nesutiko išslaptinti informaciją dėl S. Ladinskio net po bylą nagrinėjančio teismo kreipimosi dėl to į VSD.

Aukštesnis teismas pripažino, kad žemesnis teismas neturėjo teisės priimti sprendimą, grindžiamą vieninteliu argumentu, kuris yra slaptas. Tokia Lietuvos teismų ir Europos Žmogaus Teisių Teismo praktika. Todėl Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad Vilniaus apygardos teismo sprendimas naikintinas, nes yra be motyvų. Priimant teismo sprendimą, remtis vien tik slapta informacija negalima.

Aukštesnis teismas atkreipė dėmesį ir į nelogišką VSD elgesį – jei S. Ladinskis nebuvo įleidžiamas į Seimą metus laiko, o po metų vėl įleidžiamas, tai VSD atsisakymas išslaptinti neigiamą informaciją apie S. Ladinskį yra nelogiškas ir nepagrįstas –  jei neleidimo į Seimą pagrindas neišnyko, tai kodėl po metų S. Ladinskis vėl įleidžiamas į Seimą?

Pranešėjai pristatys šį netikėtą teismo sprendimą. Valstybės saugumo departamentui teks pasimokyti logikos ir įstatymų.

Netikėtai geros žinios Lietuvoje, prastų žinių apsuptyje. Valstybėje teisingumą vykdyti turi ne Valstybės saugumo departamentas, bet teismas. Tokia kol kas Lietuvos Respublikos Konstitucija.