2020 m. liepos 1 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kodėl skubama Zigmą Vaišvilą nusiųsti į teismą?“

2020 m. liepos 1 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kodėl skubama Zigmą Vaišvilą nusiųsti į teismą?

Spaudos konferencijoje dalyvauja buvęs Seimo narys Audrius Nakas

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Rasa Bekišienė skuba baudžiamąją bylą su Zigmu Vaišvila pasiųsti į teismą. Taip skuba, kad įstatymai – nė motais. Vyriaus. tyrėjai Janinai Grinevič nurodyta paskelbti Zigmui Vaišvilai, kad byla baigta. Pabaigti bylą prokurorė nusprendė, pasinaudojusi Z. Vaišvilos liga š.m. vasario pabaigoje. Tai, kad procesiniai veiksmai ligos metu negalimi, šiai prokurorei – nė motais. Sergančiam Z. Vaišvilai buvo paskirtas dar vienas valstybės gynėjas advokatas Mykolas Girdiušas, kuriam 2020-02-27 d. elektroniniu paštu buvo išsiųstas pranešimas apie šio ikiteisminio tyrimo pabaigimą.

Z. Vaišvilai net nepranešta, kad jis sirgdamas gavo atstovą, kurio vardu bylą bandyta nusiųti į teismą. Tačiau advokatas M. Girdiušas pasielgė garbingai – paaiškino, kad negali atlikti procesinių veiksmų Z. Vaišvilos vardu, nes nėra sudaręs su juo sutarties, o ir skirti valstybės gynėją Z. Vaišvilai nebuvo jokio teisėto pagrindo.

Pralaukus karantiną, nepakeičiamoji tyrėja J. Grinevič š.m. birželio 30 d. vėl kviečiasi Z. Vaišvilą, kad dar kartą pranešti jam apie bylos pabaigimą. Baudžiamąją bylą norima siųsti į teismą, nustatyta tvarka net nepranešus Z. Vaišvilai apie įtarimus jam. Tai demaskavo pirmasis Z. Vaišvilai pačios tyrėjos J. Grinevič paskirtas valstybės gynėjas advokatas Paulius Vinkleris, raštu patvirtinęs, kad jis pranešimo Z. Vaišvilai apie įtarimus nepasirašinėjo. Tačiau demaskuota vyriausioji tyrėja J. Grinevič, suklastojusi pranešimo apie įtarimą įteikimo Z. Vaišvilai dokumentą, prokuratūrai tinkama – ji nei nušalinama, nei pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl J. Grinevič byloje vykdomo procesinių dokumentų klastojimo.

Šioje baudžiamoje byloje bandoma kaltinti Z. Vaišvilą, kad jis tariamai sunaikino jo vadovaujmaos UAB „FF Lizingas“ buhalterinės apskaitos programą. Tačiau bankroto administratoriaus UAB „Admivita“ teismui civilinėse bylose pateiktų įrodymų, patvirtinančių, kad ši UAB „FF Lizingas“ bankroto administratorė turi šią programą ir sudarinėja šios įmonės finansines atskaitomybes, prokurorė R. Bekišienė „nemato“, šių ir kitų Z. Vaišvilos pateiktų įrodymų netiria.

Procesinis sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą ar atsisakyti jį pradėti priimamas per 20 dienų. Tačiau prokuratūra jau pusantrų metų nepriima procesinių sprendimų dėl Z. Vaišvilos prašymų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl to, kad Lietuvos apeliacinis teismas (teisėja D. Gasiūnienė) 2018 m. lapkričio 7 d. įsiteisėjusia nutartimi nustatė, kad bankroto administratorė nepaneigė Z. Vaišvilos argumentų, jog UAB „FF Lizingas“ apskaitą sunaikino bankroto administratorė, o UAB „FF Lizingas“ bankroto byla buvo iškelta šiai įmonei net nenustačius nemokumo, kad mokiai UAB „FF Lizingas“ buvo suorganizuotas bankroto bylos iškėlimas, kad tik bankroto metu bankroto administratorės ji buvo privesta prie nemokumo. Ir vėl tai sprendžia (teisingiau – nesprendžia) nepakeičiamoji prokurorė Rasa Bekišienė.

Kodėl taip skubama Zigmą Vaišvilą nusiųsti į teismą? Primityviai, tiesmukai ir atvirai šališkai.