Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos Pranešimas spaudai

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos Pranešimas spaudai

2020-04-08 Vilnius

1991 m. sausio 13 d. Lietuvos Respublikos Laikinosios Gynybos Vadovybės nariai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai tuometiniai LR Krašto apsaugos departamento Generalinis direktorius Audrius Butkevičius ir LR Aukščiausios Tarybos Krašto apsaugos ir vidaus reikalų komisijos pirmininkas bei Ministro Pirmininko pavaduotojas Zigmas Vaišvila 2020 m. balandžio 7 d. skubiai kreipėsi į Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą.

Respublikos Prezidento dėmesys atkreiptas į tai, kad LR Seime signatarui Zigmui Vaišvilai skirtos 10 min. jo kalbai plenariniame LR Seimo posėdyje ir 15 min. teskirtų diskusijų dėl LR VSD direktoriaus paskyrimo buvo akivaizdžiai nepakankamas laikas aptarti Dariaus Jauniškio kandidatūrą į šias atsakingas Lietuvos valstybei pareigas.

Dėl šių priežasčių Audrius Butkevičius ir Zigmas Vaišvila prašo Prezidentą Gitaną Nausėdą iki Prezidento dekreto pasirašymo dėl Dariaus Jauniškio skyrimo LR VSD direktoriumi skubiai be eilės priimti juos abu dėl šio klausimo, kaip 1991 m. sausio 13 d. Lietuvos Respublikos Laikinosios Gynybos Vadovybės paskirtus narius – tiek dėl D. Jauniškio paskyrimo, tiek dėl visuomenės paramos COVID-19 krizės Lietuvoje suvaldymo. Teisinis chaosas šioje situacijoje ir valdžios institucijų baimė priimti sprendimus tampa tikra grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Į diskusiją dėl Dariaus Jauniškio kandidatūros Audrius Butkevičius ir Zigmas Vaišvila Respublikos Prezidento prašo pakviesti ir Darių Jauniškį.

Gerb. Respublikos Prezidento kanclere Alge Budryte

Papildome signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos prašymą skubiai be eilės būti priimtais ir Jūsų, ir Respublikos Prezidento.

Ką tik gavome 2020-04-08 LR VSD raštą, kuriuo atsisakoma pašalinti iš Grėsmių nacionaliniam Lietuvos saugumui vertinimo Kinijos Liaudies Respubliką – faktiškai vienintelę valstybę kritišku metu dėl COVID-19 krizės atsiuntusią Lietuvai apsaugos priemones. Šį raštą persiunčiame Jums ir prašome nedelsiant perduoti Prezidentui Gitanui Nausėdai.

Šitokia Valstybės saugumo logika besivadovaujantis LR VSD vadovas Darius Jauniškis negali būti skiriamas dar vienai kadencijai.

Prašome nedelsiant susiekti su mumis dėl mūsų priėmimo laiko iki Prezidento dekreto pasirašymo.

Pagarbiai,
Zigmas Vaišvila ir Audrius Butkevičius

P. S. Šį laišką viešiname Lietuvos ir užsienio žiniasklaidai, persiunčiame Kinijos Liaudies Respublikos ambasadai Lietuvoje.