2020 m. gruodžio 18 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Naujas Karo policijos įstatymas – taip ar ne?” (Tiesioginė transliacija)

2020 m. gruodžio 18 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Naujas Karo policijos įstatymas – taip ar ne?”

Spaudos konferencijoje dalyvauja buvęs LR Seimo narys, Ekspertai.eu atstovas Audrius Nakas, Lietuvos visuomenės tarybos Visuomenės ekstremalių situacijų lep vadovė dr. Nendrė Černiauskienė

Š.m. gruodžio 4 d. pranešėjai kreipėsi į LR Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl kadenciją baigusio LR Seimo paskutiniąją darbo dieną per 1 minutę priimto naujos redakcijos Karo policijos įstatymo, akivaizdžiai prieštaraujančio LR Konstitucijai. Po šio fakto paviešinimo prasidėjo aktyvios diskusijos visšojoje erdvėje, pasisakė ir įstatymo rėmėjai.

Siekiant betarpiškai išsiaiškinti įstatymo iniciatorių ir rėmėjų argumentus bei jų pagrįstumą, pranešėjai į šią spaudos konferenciją pakvietė LR Vyriausybės atstovą, Krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską, LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos, Teisės ir teisėsaugos, Žmogaus teisių komitetų atstovus, įstatymą pristačiusią Seimo narę Dovilę Šakalienę, Lauryną Kaščiūną ir Agnę Širinskienę. Jų paprašyta pranešti apie tai, jei jie pageidautų šioje spaudos konferencijoe dlayvauti nuotoliniu būdu.

Įstatymu, kuris įsigalioja 2020 m. sausio 1 d., karo policijai ne karo ir net ne nepaprastosios padėties metu suteikta teisė veikti ne tik kariniuose daliniuose ir lydint karinį transportą, bet ir visur Lietuvoje, naudoti prievartą, per 2 valandas pranešant apie tai prokuratūrai.