Eugenijus Paliokas. Kalba EkoNomistas ir Slušniai

2020-12-11

Kalba EkoNomistas

Vietoj įvado

Žinoma, kad COVID-19 šydas slepia Palūkaninių Pinigų Griūtį.

Cituoju:

„Šiandien, matyt, labai svarbi diena tuo, kad už gerų keturių valandų mes pradėsime savo veiksmų planą, susijusį su COVID-19 valdymu. Kai tik Vyriausybė gaus įgaliojimus, ministrai gaus priesaikas, atliksime pirmuosius formalumus ministerijose perimdami darbą, iškart pradės veikti mūsų planas“, – pranešė A.Dulkys.

 

Naujasis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras yra EKONOMISTAS*.

Todėl jis taip ir kalba: valdymas, gaus, gaus (priesaikas!!! ar prisieks???), atliksime formalumus, planas (pats pradės veikti???) pradės veikti.

 

Štai dar pora „sveikatintojų“:

 


* Šitokį šnekėjimą

Todėl jis taip ir kalba: valdymas, gaus, gaus (priesaikas!!! ar prisieks???), atliksime formalumus, planas (pats pradės veikti???) pradės veikti.

ilgametėj valdiškoj tarnyboj užsitarnavo, matyt.

Dar įdomu:

A. Dulkio moksliniai interesai buvo Europos ekonominė ir pinigų sąjunga, Lietuvos nacionalinės valiutos (lito) istorija, globalizacija.

2010 m. Arūnas Dulkys Vilniaus universitete apgynė daktaro disertaciją tema „Euro zonos plėtros politinė ekonomija: asimetrijos ir holistinis** požiūris“.

** Tikrai įdomu:

Holizmas (iš graikų kalbos žodžio holos, reiškiančio visaspilnas) yra idėja, kad visos sistemos savybės (biologinės, cheminės, socialinės, mentalinės, lingvistinės ir kt.) negali būti apibrėžtos ir paaiškintos vien kaip jos sudėtinių dalių suma. Priešingai, sistema apibrėžia kaip veikia jos sudėtinės dalys.

Holizmo sąvoką pirmasis pradėjo naudoti Pietų Afrikos valstybės veikėjas Jan Smuts savo 1926 m. išleistoje knygoje Holism and Evolution.

Holizmas dažnai apibrėžiamas kaip priešingybė redukcionizmui (t. p. žr. mokslinis redukcionizmas). Redukcionizmo principas moksle teigia, kad sudėtinga sistema gali būti paaiškinta, išskaidant (redukuojant) sistemą į sudėtines jos dalis. Pavyzdžiui, biologiniai procesai yra paaiškinami cheminiais procesais, o savo ruožtu cheminiai procesai paaiškinami fizikiniais reiškiniais.

Holizmas taip pat gali būti priešpriešinamas atomizmui.

Kita vertus holizmas ir redukcionizmas gali būti laikomi vienas kitą papildančiais požiūriais, nes jie abu gali būti naudingi siekiant tinkamai pažinti konkrečią sistemą.

 

SLUŠNIAI

×slušnùs, -i̇̀ (l. słuszny) adj. (4)

1. N, [K] paklusnus, paslaugus.
slušniai̇̃
2. prideramas, tinkamas: Slušnus daiktas ŽCh63.
slušniai̇̃ adv.: Bet Povilui regėjos slušniai, kad jo neimtų su savim Ch1ApD15,38.
 
Lietuvos jau greitu metu laukia gerokai griežtesnės karantino taisyklės. Naujoji valdžia jau yra paruošusi ypatingą situacijos nuo koronaviruso gelbėjimo planą, tačiau jį atskleis prieš pat priimant sprendimus.

Aišku viena – daliai ir taip jau dėl ribojimų burnojančių lietuvių tai tikrai nepatiks, bet tvirtos rankos išvengti nepavyks. Tokią informaciją ketvirtadienį „Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“ atskleidė konservatorius, Seimo sveikatos reikalų komiteto narys Linas Slušnys*. 
 
 
„Savidrausmė neveikia, noras migruoti, važinėti po parduotuves neišnyksta, panašu, kad bus imtasi pačių griežčiausių priemonių“, – sakė L.Slušnys.


 
 
Neradau lietuviškai:
 
 
Radau: