Zigmas Vaišvila. Lietuva bedale, į ką Tave klampina?

Lietuva bedale, į ką Tave klampina?

 

Grįžau po dar vienos chirurginės operacijos, pažiūrėjau, kas vyksta toje mūsų Lietuvoje ir aplink ją. Liūdnoka tapo.

Valdžios demagogija dėl „kovos“ su COVID-19 jau tapo ne tik farsu, bet ir absurdu. Garsiai girdamasi ji vykdo „net 20 aktyvių židinių Lietuvoje tyrimus“, bet netiria ne tik Lietuvai labai „reikšmingos“ š.m. birželio 5 d. protesto akcijos Vilniuje kelių tūkstančių dalyvių. Šiandien iš Seimo spaudos konferencijų salės aimanuojama dėl šių „20 aktyvių šios ligos židinių“, bet nė žodžio apie tai, kiek šimtų tūkstančių mūsų tautiečių be jokių kaukių praleido savaitgalį Palangoje ir kituose mūsų kurortuose. Be jokių kaukių – nei paprastų, nei juokdarių. Tiesiog pasijuto žmonėmis.

Negi mes negalime atsitokėti ir pasakyti stiprų mūsų žodį NE mūsų valdžios demagogijai? Negi mūsų valdžia nesupranta, kad mes jau savaime esame atsidūrę švediškame šios „kovos“ su keista infekcija ar bakteriologiniu ginklu variante? Jei tai būtų kažkuo ypatingesnė liga, nei mums įprastas gripas, tai jau po to chaoso, kurį paskelbus karantiną mums sukūrė mūsų valdžia, tai jau bent pusės mūsų nebebūtų likę šioje žemėje.

Baltarusijoje gatvėse taip pat daug žmonių, ir niekas ten net nekalba apie COVID-19 grėsmę.

Taigi, paminėta Baltarusija. Įvykiai Baltarusijoje ir, svarbiausia, visiškai neatsakingas mūsų valdžios elgesys jau tampa tikra grėsme mūsų nacionaliniam saugumui. Kodėl tyli Lietuvos VSD? Kaip ir prieš karantiną dėl COVID-19.

Rusijos Federacijos valstybės paslaptis Dalia Grybauskaitė, net 10 metų buvusi Lietuvos Prezidente, garsiai tarė Baltarusijos Prezidentui: „Nešdinkis iš Baltarusijos!“ Ir tai tarė ta persona, kuri po jos išrinkimo 2009 metais Lietuvos Prezidente nedelsdama oficialiai priėmė pirmąjį jos svečią – tą patį Baltarusijos Prezidentą Aleksandrą Lukašenką. Ir draugiškai šypsodamasi su juo fotografavosi (kaip dainuodavo Vytautas Kernagis). Ta pati mūsų valdovė, kuri vienintelė iš užsienio šalių vadovų netrukus oficialiam vizitui beatodairiškai nuskubėjo pas šį Baltarusijos Prezidentą prieš dar vieną jo perrinkimą. Geresnės rinkimų agitacijos A. Lukošenkai nereikėjo. Trumpa Dalios Grybauskaitės atmintis. Norėtųsi, kad mūsų atmintis nebūtų tokia trumpa.

Mūsų užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus ir dabartinio visapusiškai supančioto Prezidento Gitano Nausėdos elgesys kelia ne mažesnį rūpestį (pažiūrėkime dar kartą tokio Zigmo Vaišvilos 2020-07-22 d. spaudos konferenciją Seime apie Donato Raščiaus 2020-07-16 d. svetainėje „Teismo Vikingas“ paskelbtą tyrimą „Ar Nausėda yra Lietuvos Prezidentas?“. Lietuva dar kartą ar tai pati lipa ant to paties grėblio, kaip ir Ukrainos atveju, ar ją kažkas verčia tai daryti. Pagrįstai manau, kad Svetlana Cichanouskaja ne pati pabėgo iš Baltarusijos. Jau nesunku suprasti, kad ji nėra savarankiškai sprendimus priimanti moteris. Kirsti Baltarusijos – Lietuvos sieną be Baltarusijos tarnybų žinios ar pagalbos ji negalėjo. Manau, kad A.Lukašenkai ir Baltarusijos tarnyboms ramiau, kai ji ne Baltarusijoje, nes bet kokio įvykio su šia moterimi atveju labai lengva būtų dėl to apkaltinti Baltarusijos tarnybas.

Tų, kurie linkę mąstyti apie šiuos įvykius, dėmesį atkreipsiu į signataro Petro Vaitiekūno, aktualiu laikotarpiu buvusio Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje, ir buvusio Lietuvos VSD vadovo Gedimino Grinos viešus paaiškinimus, kad šios kandidatės į Baltarusijos Prezidentus, kurios vienintelė rinkiminė programa buvo, laimėjus šiuos rinkimus, paskelbti naujus rinkimus, vyras atvirai remia Baltarusijos ir Rusijos valstybių susijungimą. O dar kartą VSD vadovu tapęs Darius Jauniškis tyli…

Todėl beatodairiškas ir viešai mums nepaaiškintas Lietuvos valdžios elgesys su Svetlana Cichanouskaja, viešai neįvardintos jos komandos Vilniuje veiksmai, jau formuojant valdžios Baltarusijoje perėmimo komandą, yra tiesioginė ir Lietuvos provokacija prieš Baltarusijos valstybę. Neatsitiktinai Baltarusija pradėjo plataus mąsto karines pratybas prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos.

Jei Ukrainos atveju, Dalia Grybauskaitė, būdama Europos Sąjungai 2013 m. antrąjį pusmetį pirmininkavusios Lietuvos vadove, matyt, įsivaizdavo save be penkių minučių ir būsima Europos Komisijos vadove (jei jai būtų pavykę Vilniuje prispausti Ukrainos Prezidentą Viktorą Janukovičių pasirašyti ES Ukrainai primetamą sutartį), tai šiandien norisi paklausti jau kito Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos, koks jo interesas taip beatodairiškai pakišinėti mūsų visų Lietuvą bedalę?

Ir pabaigoje (nežinau, rimtai ar nerimtai?) norisi paklausti Aurelijaus Verygos, ar šiuo atveju iš Baltarusijos atvykusiai Svetlanai Cichanouskajai ir jos anoniminei komandai, su ja kontaktuojančiam Linui Linkevičiui ir visai Lietuvos Vyriausybei jau nustatyta Tamstos įsakymu visiems iš Baltarusijos atvykusiems asmenims ir su jais kontaktavusiems asmenims privaloma 14 dienų saviizoliacija dėl COVID-19 grėsmės?

Laukčiau viešo ir Prezidento G. Nausėdos ir sveikatos apsaugos ministro, ekstremalių sitaucijų suvaldymo centro vadovo A. Verygos paaiškinimų. Tai turi žinoti visi Lietuvos žmonės.

Zigmas Vaišvila, 2020.08.17