LVT Valdybos pirmininko Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija. 2019.04.30

Mes atkūrinėjome šią valstybę ne tam, kad specialiosios tarnybos piktnaudžiautų savo įgaliojimais.

2019-04-21 „Lietuvos ryto“ TV laidoje 24/7, 2019-04-23 „Lietuvos ryto“ dienraštyje ir www.lrytas.lt straipsniuose atskleista tyrėjos Rasos Bernatonytės drąsa – kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl korumpuotos FNTT vadovų veiklos, neteisėtą kišimąsi į ikiteisminius tyrimus. Generalinė prokuratūra, pažeisdama Pranešėjų apsaugos įstatymą, Rasai Bernatonytei nesuteikė pranešėjos statuso ir įstatymu numatytos apsaugos. FNTT vadovai pradėjo susidorojimą su šia tyrėja.

Signataras Zigmas Vaišvila jau viešino šią situaciją. Iš pareigų atleistas FNTT Vilniaus apygardos valdybos viršininkas Dainius Baršauskas, kuris neperspėjęs ir be Zigmo Vaišvilos sutikimo padarė Zigmo Vaišvilos pokalbio su Dainiumi Baršausku video/audio įrašą. Z. Vaišvila 2019-03-06 d. buvo atėjęs pas D. Baršauską aiškintis, kodėl D. Baršauskas neteisėtai kišasi į ikiteisminio tyrimo, kuriame tiriamos buvusio vidaus reikalų ministro pavaduotojo Juozo Matonio veikos, eigą, trukdo tyrėjai R. Bernatonytei vykdyti prokuroro pavedimą išsiaiškinti, kas banke išgrynino Juozo Matonio iššvaistytus UAB „Skomė“ beveik 163000 EUR.

FNTT direktorius Antoni Mikulskis, net raštu R. Bernatonytei nurodęs vykdyti ne prokuroro, bet FNTT viršininkų nurodymus, atsisakė signatarui Zigmui Vaišvilai pateikti 2019-03-06 D. Baršausko ir Z. Vaišvilos pokalbio video/audio įrašą, motyvuodamas tuo, kad tai yra ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Tačiau prokuroras M. Greičius, vadovaujantis Juozo Matonio ir jo bendrininkų veikų tyrimui, raštu Z. Vaišvilai patvirtino, kad jis, kaip tyrimui vadovaujantis prokuroras, nesankcionavo šio Z. Vaišvilos pokalbio su D. Baršausku įrašo ir kad šio įrašo nėra šio ikiteisminio tyrimo medžiagoje.

Tad klausimas paprastas ir tiesmukas. Kas meluoja – FNTT direktorius ar prokuroras?