LVT žvilgsniu. „Laisvės kalva“ įkalins Šimtmečio žiedą.

Dabar, kas netingi, diskutuoja dėl būsimos „Laisvės kalvos“ Lukiškių aikštėje. Bet, ar kas pastebi esminį dalyką? Ta kalva „įkalins“ (o tiksliau, panaikins) Šimtmečio žiedą. Taip taip, vienintelį vertą dėmesio objektą aikštėje po taip vadinamos rekonstrukcijos, kurį dar išlikę gyvi Laisvės kovotojai sakralizavo, užkasdami ten kapsules su žemėmis iš įvairių lietuvių kovų vietų.

Įrengiant šį žiedą, buvo tikėtasi pastatyti dar ir Vytį, šuoliuojantį į jo pusę:

Ir štai ką mes matome po paskutinių įvairiuose portaluose pasirodžiusių Lukiškių aikštės vizualizacijų su būsima „Laisvės kalva“:

Fokus marokus ir Žiedo nebėra! Taip taip, jis atsidūria po žemėmis! Tą aiškiai matome ir dabar gyvai aikštėje, kur pastatytas tik fragmentas kalvos, o likusi dalis pažymėta ištiestu šniūru.

Įdomiausia čia aikštės rekonstruktorių, vadovaujamų, be abejo, paties R.Šimašiaus, veidmainystė. Žiedas buvo įrengtas, bet kažkodėl ne aikštės centre, o būtent ten, kur įsitaisyti žada kalva. Pati kalva pagal jos vizualizaciją atsigula kaip tik tarp „žvėrių“ išmintų takų „miško laukymėje“, tarp kurių ir yra Šimtmečio žiedas.

Tik pasakykite dabar, kad tai nebuvo suplanuota  iš anksto, dar prieš pradedant Lukiškių aikštės rekonstrukciją. Tai puikiai matome ir iš Kalvos įsirašymo į aikštę, ir iš to keistojo aikštės  nuožulnumo, einant nuo Gedimino prospekto, kurį tik tokios kalvos atsiradimas ir gali pateisinti.

Žodžiu, tragedija su ta Lukiškių aikštės rekonstrukcija. Vienintelis protingas sprendimas būtų kaltųjų suradimas ir nubaudimas, paleidžiant juos per smagius antstolių sraigtelius, ir visos aikštės perprojektavimas remiantis Saulės simetrijos principu, pagal kurį Šimtmečio žiedas atsidurtų centre.

Lietuvos Visuomenės Tarybos informacija