LVT Žvilgsniu. Laisvos ir inovatyvios agitacijos pavyzdys – UŽ KĄ BALSUOTI (atmintinė jaunimui)

Trumpa ištrauka iš Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo:
 
50 straipsnis. Rinkimų agitacijos pagrindai
  1. Rinkimų agitaciją reglamentuojančios šio įstatymo nuostatos taikomos paskelbus rinkimų datą. Rinkimų agitacijos išlaidos ir politinės reklamos išlaidos turi būti deklaruojamos įstatymų nustatyta tvarka ir negali viršyti pagal įstatymus nustatyto didžiausio leistino politinės kampanijos išlaidų dydžio.
  1. Rinkimų agitacija gali būti įvairių formų ir būdų, išskyrus tuos, kurie pažeidžia Konstituciją ir įstatymus, prieštarauja moralei, teisingumui ar visuomenės darnai, neatitinka sąžiningų ir garbingų rinkimų.
  1. Politinės reklamos žymėjimo reikalavimai nustatomi įstatymuose, politinės reklamos žymėjimo tvarką nustato Vyriausioji rinkimų komisija.

Pasirodo, tie pagrindai nieko nereiškia hibridinės rinkimų agitacijos atžvilgiu. Štai vienas iš pavyzdžių, kaip be jokios atsakomybės galima pateikti agitaciją šių dienų informacijos priemonėmis, absoliučiai nesilaikant aukščiau pateiktų pagrindų. Nei kokia partija agituoja, nei kas agituoja, nei dėl ko agituoja. Tiesiog kryptingai agituoja… Redaktorius.

 

Spalio 5 d., 14:11
 
UŽ KĄ BALSUOTI (atmintinė jaunimui).
KODĖL BALSUOTI. Jei tau 18-25 metų, tau yra gyvybiškai svarbu kuo greičiau iššluoti šitą valdžią velniop. Nes šita valdžia iš tavęs vagia. Taip, visos valdžios vagia, bet šita valdžia vagia būtent iš tavęs, ir vagia tavo ateitį. Per šiuos metus šita valdžia savo rinkėjams jau išdalinto kelis milijardus TAVO pinigų – ir ketina išdalinti dar daug daug milijardų. Šių pinigų neuždirbo nei valdžia, nei tie, kas juos gavo – šie pinigai yra skolinti, kažkas juos praėdė dabar, o grąžinti juos privalėsi TU.
Jei tau – aštuoniolika ar devyniolika metų, ir tu negali (legaliai) bare išgerti alaus – dėkok šitai valdžiai. Jei tau baisu, kad merginą sudaužęs ir bandęs išprievartauti politikės sūnus išvengia realios bausmės, o suktinę su žolyte rūkęs jaunuolis nuteisiamas trejus metus kalėti – tai irgi šios valdžios nuopelnas. Jei dar teko mokykloje paragauti visiškai nevalgomos „sveikuoliškos“ buizos vietoj normalių pietų – čia irgi pasistengė dabartinė valdžia.
Jei neateisi į rinkimus spalio 11 dieną ir nepadėsi nuversti šitos valdžios velniop, gali būti tikras, kad tokių „perliukų“ ji tau padovanos ir daugiau. Daug daug daugiau.
UŽ KĄ BALSUOTI:
LAISVĖS PARTIJA (Rinkimų biuletenyje – Nr. 3). Tai yra partija tau. Tai yra partija, kuri pasisako už laisvę, džiaugsmą ir ateitį. Tai yra berods vienintelė partija, kuri realiai gerbia visas žmogaus teises ir laisves – teisę mylėti (nepriklausomai nuo lyties), teisę džiaugtis gyvenimu (įskaitant ir teisę nesėsti į kalėjimą už kanapių vartojimą), teisę kurti ir dirbti nevaržomam įprastinių lietuviškų nesąmonių ir praeities pezalų. Taip, tai labai nauja partija, kuri visiškai neturi patirties politikoje. Taip, ten yra prilindę labai naivių, pernelyg atitrūkusių nuo žemės, o kartais ir ganėtinai įtartinų žmonių. Bet tai yra vienintelė partija, iš tiesų subalansuota jaunimui, ir iš tiesų žiūrinti į ateitį. Jeigu tau šlykštu, kiek daug Lietuvoje dar likę sovietinės bjaurasties, jei baisu kaip smarkiai Lietuva tebėra atitrūkusi nuo Vakarų Europos, jei tau nepatinka, kad šioje šalyje nėra laisvės saviraiškai, nėra tolerancijos žmogui – ateik balsuoti už Laisvės partiją. Nes būtent ši partija yra pasiryžusi pakeisti Lietuvą iš esmės.
TĖVYNĖS SAJUNGA – LIETUVOS KRIKŠČIONYS DEMOKRATAI (dar žinomi kaip KONSERVATORIAI, rinkimų biuletenyje – Nr. 5). Tai yra vienintelė tikra, rimta valstybinė partija, kuriai iš tiesų rūpi Lietuvos valstybė. Tai partija, kuri aukoja savo politinius reitingus tam, kad nuveiktų valstybei būtinus, svarbius, bet nelabai populiarius darbus. Tai yra partija, kuri be jokių trydaliojimų šalina savo narius, jei kyla bent menkiausias įtarimas, kad jie ko nors prisidirbo. Tai partija, kuriai laimėjus rinkimus, Vyriausybei vadovaus Ingrida Šimonytė. Taip, konservatoriai tikrai nėra ideali partija. Jų gretose yra daug visokių praeities atliekų, kurios norėtų stovėti su žvake prie kiekvieno piliečio lovos ir aiškinti jam, kokia poza galima mylėtis. Ten yra visokių įtartinų veikėjų, kurie mielai bičiuliautųsi su Karbauskiu, kurie mielai įvestų dar milijoną įvairiausių draudimų, kurie norėtų priversti tave melstis penkis kartus per dieną ir gyventi bažnyčioje. Bet tai yra bene vienintelė politinė partija, kuri tikrai niekada neišduos Lietuvos.
LIETUVOS LIBERALŲ SĄJŪDIS (Rinkimų biuletenyje – Nr. 12). Taip, tai veikėjai, kurių buvęs vadovas ėmė kyšius iš verslininkų (dėžutėje nuo vodkės). Tai tie, kurie ilgą laiką neapsisprendė, kas ir už ką jie yra. Taip, net trys šios partijos nariai, patekę į dabartinį Seimą, išdavė savo partiją ir slapta talkino Karbauskiui. Bet jų naujosios vadovės sąžiningumu niekas abejoti negali, ir jie tvirtai pasisako už laisvą, kvailų draudimų ir valdžios kišimosi į žmonių gyvenimą nesupančiotą visuomenę. Jei pirmos dvi partijos tau netinka, balsuok už šitą.
LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ PARTIJA (Rinkimų biuletenyje – Nr. 17). Jeigu tave pykina nuo konservatorių ir liberalų, jeigu tiki socializmu ir visuotine lygybe, jeigu manai, kad žmogus ne pats turėtų kurti savo gyvenimą, o sėdėti išsižiojęs, kol valdžia jam į burną įdės keptą vištą – balsuok už socialdemokratus. Balsuoti už socialdemokratus nėra labai gerai. Tai partija, kuri yra tiesioginė komunistų partijos palikuonė, kuri savo gretose vis dar turi nemažą krūvą nusmurgėlių, dūsaujančių dėl sugriuvusio sovietinio socializmo. Tai partija, kuri pirktų elektrą iš Vilniaus pašonėje pastatytos pavojingos Astravo atominės elektrinės. Tai partija, kuriai nesvetimi įvairiausi korupcijos skandalai. Tai partija, kuriai būnant valdžioje, socialinė nelygybė Lietuvoje ne mažėjo, o didėjo septynmyliais žingsniais. Bet, nepaisant visų savo trūkumų – tai partija, kuri gali labai sėkmingai atimti valdžią iš Karbauskio. Jeigu šita partija bus valdžioje, tau tikrai nebus gerai, bet tikrai bus geriau, nei jeigu valdžioje liktų Karbauskis. DĖMĖSIO – nepainioti su Lietuvos socialdemokratų DARBO partija, kurie yra pagrindinis Karbauskio ramstis, ir vienas didesnių politinių blogių Lietuvoje.
UŽ KĄ BALSUOTI NEGALIMA:
VALSTIEČIŲ IR ŽALIŲJŲ SĄJUNGA. Tai yra privati nuosava Karbauskio partija. Kiekvieno doro Lietuvos piliečio pareiga pasirūpinti, kad ši partija daugiau niekada nebūtų valdžioje. Vienas pagrindinių šios partijos uždavinių – įvesti Lietuvoje Karbauskio asmeninę diktatūrą, tokią, kokią Viktorui Orbanui pavyko įvesti Vengrijoje. Tai partija, kuri visą savo laiką ir jėgas ištisus ketverius metus skyrė vien tik savo politinių oponentų kompromitavimui ir bandymui užgniaužti šalyje žodžio bei žiniasklaidos laisvę. Lietuvos istorijoje, ko gero, dar nebuvo partijos, kuri, savo veiksmais, tiek kartų būtų šiurkščiai pažeidusi Konstituciją. Tai partija, kuri sąmoningai sužlugdė pastangas iš Seimo pašalinti politikus, susikompromitavusius ryšiais su Rusijos žvalgyba. Tai partija, kurios vienintelis tikslas – bet kokia kaina likti valdžioje. Kad ir kur bebūtumėte, kad ir už ką bebalsuotumėte, niekada, niekada nebalsuokite už šitą partiją.
LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ darbo PARTIJA (nepainioti su tikrais socialdemokratais!!!). Tai partija, kurios vienintelė ideologija – išlikti valdžioje bet kokia kaina. Ši partija yra pagrindinis Karbauskio ramstis dabartiniame Seime. Šią partiją didele dalimi sudaro sovietinės ir komunistinės atliekos, kurios šiltai ir sočiai gyveno sovietmečiu, ir taip pat šiltai bei sočiai gyvena dabar. Taip, šioje partijoje pasitaiko ir pusėtinai sąžiningų žmonių, bet dėl jų tikrai neverta rizikuoti savo ateitimi.
LIETUVOS LENKŲ RINKIMŲ AKCIJA. Ši partija tikrai neatstovauja nei Lietuvos lenkų, nei rusų, nei ukrainiečių, nei pačios Lietuvos. Tai yra partija, kuri nuosekliai tarnauja Kremliaus interesams. Tai yra partija, kurios nariai išdidžiai vaikšto apsikarstę koloradkėmis (Ukrainą siaubiančių Kremliaus samdinių simboliu), kurios nariai atvirai bendradarbiauja su Kremliaus specialiosiomis tarnybomis, garbina diktatūrinius režimus Rusijoje ir Baltarusijoje, priešinasi sąžiningų žmonių pastangoms palaikyti prieš Lukašenką protestuojančius Baltarusijos žmones. Tai yra tiesiog nuodingas pūlinys Lietuvos politikoje.
LIETUVOS DARBO PARTIJA. Tai yra partija, kurios vadovas nuo Lietuvos policijos mėgsta slapstytis Rusijoje. Kiekvieną kartą, kai prisidirba ir užuodžia pavojų pasėdėti areštinėje, bėga į Rusiją ir iš ten aiškina, kad Lietuvoje nėra demokratijos. Tai yra partija, kuri – ir tai pripažino teismas – turėjo juodąją buhalteriją, naudojosi neaišku iš kur gautais neapskaitytais milžiniškais pinigais, pažeidė krūvą galiojančių įstatymų. Tai yra partija, kuri, būdama valdžioje, pasodino Lietuvą ant rusiškų dujų adatos ir darė viską, kad mes visą gyvenimą liktume priklausomi nuo Kremliaus malonės.
VISOS KITOS ČIA NEPAMINĖTOS PARTIJOS. Tai yra tiesiog politinės šiukšlės. Didžioji dalis jų sukurta tik šiems rinkimams, ir nuo politinio žemėlapio dings iš karto po jų. Kai kurios jų yra atliekos kažkada sukurtų partijų, kurios galutinai susikompromitavo ir beveik išsivaikščiojo. Kai kurios jų yra susibūrusios aplink žmones, kurie gyvena visiškame kosTmose, neskiria tikrovės nuo alkoholio sukeltų haliucinacijų ir daro gėdą sau, savo artimiesiems bei visai Lietuvai. Nė vienas iš jų nėra vertas tavo balso.
KAIP IR KUR BALSUOTI
Paprasčiausia tau būtų balsuoti IŠ ANKSTO – tą galima padaryti iki KETVIRTADIENIO (spalio 8 dienos) vakaro. Kur galima balsuoti iš anksto, parašyta ČIA.
Taip, iš anksto galima balsuoti ir SAULĖTEKYJE, ir LUKIŠKIŲ AIKŠTĖJE. Iki ketvirtadienio vakaro. Reikia turėti asmens dokumentą, kaukę ir rašiklį.
Jei nespėsi balsuoti iki ketvirtadienio vakaro, balsuok SEKMADIENĮ. Daugiau informacijos apie tai, kur ir kaip balsuoti, yra sukrauta čia. Bet esmė visur ta pati – bet kuri apylinkė privalo priimti tavo balsą, nepriklausomai nuo to, kur esi registruotas. Jei bandys bambėti ir atsikalbinėti – drąsiai reikalauk savo teisių. Daugiau informacijos apie balsavimą prikrauta čia.
Jei šiuo metu esi užsienyje, tau aktualią informaciją rasi čia.
NEBIJOK ir NETINGĖK. Tai tik atrodo sudėtinga, o iš tiesų – labai paprasta. Jeigu nedrąsu eiti vienam – pasiimk draugus ir pasidarykite sau nuotykį.
DAR KARTĄ – KODĖL BALSUOTI
Šita valdžia apvogė tave ir tavo draugus. Ji pavogė iš tavęs ne tik pinigus. Ji pavogė iš tavęs teisę džiaugtis gyvenimu, taikosi pavogti teisę į laisvą žodį, teisę į saviraišką, teisę pačiam spręsti kaip gyventi ir ką veikti gyvenime. Jie jau dabar apvogė tavo ateitį. Kai pradėsi auginti vaikus, kai pradėsi mokėti paskolą už savo pirmąjį butą – tuomet turėsi grąžinti pinigus, kuriuos iššvaistė šita valdžia. Jei jie išliks valdžioje ir toliau, iš tavęs pavogs dar daug daug daugiau. Todėl ateik į rinkimus ir sutrukdyk jiems tave apvogti dar kartą.
P.S. – tai nėra politinė reklama, tai yra mano pilietinė pozicija. Bet kad Karbauskio kišeninė VRK neturėtu pagrindo kabinėtis, prirašau: Valstiečių ir žaliųjų sąjungos politinė reklama, platinama neatlygintinai.