2020 m. spalio 23 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Prokuratūra nepaneigė, kad nusikalstamai surinko informaciją apie signataro Zigmo Vaišvilos veiklą, šeimos narius, giminaičius, pažįstamus“ (Tiesioginė transliacija)

2020 m. spalio 23 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Prokuratūra nepaneigė, kad nusikalstamai surinko informaciją apie signataro Zigmo Vaišvilos veiklą, šeimos narius, giminaičius, pažįstamus“

Spaudos konferencijoje dalyvauja signataro Zigmo Vaišvilos žmona Regina Vaišvilienė, dukra Vaiva Simanavičienė, teisės mokslų daktaras advokatas Ryšardas Burda

2020-10-02 d. signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencijoje buvo pateikti įrodymai apie nusikalstamai surinktą informaciją apie signataro Zigmo Vaišvilos veiklą, šeimos narius, artimiausius giminaičius, draugus, pažįstamus, net ir jų asmeninio gyvenimo nuotraukos.  Surinktos net apnuogintų kūnų fotonuotraukos, pavadinant tai „baudžiamosios bylos Nr.01-2-00059-17 įrodymais Nr.1261“ dėl UAB „FF Lizingas“ buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Dėl šio įžūlaus teisėsaugos institucijų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir savavaldžiavimo signataras Zigmas Vaišvila š.m. spalio 2 d. kreipėsi į Generalinį prokurorą Evaldą Pašilį dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl šiai „baudžiamajai bylai“ vadovavusios Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės Rasos Bekišienės ir „tyrimą“ vykdžiusios ekonominės policijos vyriausiosios tyrėjos Janinos Grinevič baudžiamosios atsakomybės.

Prokuratūra savotiškai patvirtino šių pareigūnių nusikalstamas veikas. Generalinė prokuratūra pavedė tai ištirti Vilniaus apygardos prokuratūrai, t.y. tai jos padaliniui, kuris ir atsakingas dėl to, kas vyksta. Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Antanas Rauličkis š.m. spalio 19 d. atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, paaiškinęs, kad ši baudžiamoji byla yra teisme ir kad teismas išsiaiškins.

Prokuroras Antanas Rauličkis negali nesuprasti, kad tokiais „įrodymais“ sukurpta baudžiamoji byla yra dėl UAB „FF Lizingas“ tvarkymo, bet ne dėl signataro ir jo šeimos, artimiausių giminaičių, draugų ir pažįstamų dokumentų ir nuotraukų surinkimo šiuo „apskaitos tavrkymo“ pretekstu.

Išsisukti neįmanoma, nes šie „Įrodymai Nr.1261“ tyrėjos Janinos Grinevič Zigmui Vaišvilai perduoti pasirašytinai.

Zigmas Vaišvila kreipėsi ir į Kauno apygardos teismą dėl UAB „FF lizingas“ bankroto administratoriaus UAB „Admivita“ nušalinimo, nes ši melagingu pretekstu iškelta bankroto byla jau aštuntus metus naudojama ne tik Zigmo Vaišvilos persekiojimui, bet ir šių „Įrodymų Nr.1261“ surinkimui. Teisėja Nijolia Indreikienė, kurios buvo prašyta šiuos „įrodymus“ įslaptinti, nurodė bankroto administratoriui juos pateikti kreditorių komiteto nariams.

Signataro Zigmo Vaišvilos šeima dėl tokio teisėsaugos pareigūnų savavaldžiavimo ir teisėjos N. Indreikienės atsakomybės viešai kreipiasi į Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, Generalinį prokurorą ir Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą Justą Laucių, jau ir dėl vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Antano Rauličkio bei teisėjos Nijolios Indreikienės atsakomybės, prašo juos nedelsiant priimti.

Kiek dar galima apsimetinėti, kad nesuprantate, kas vyksta jūsų vadovaujamoje prokuratūroje, Generalini prokurore Evaldai Pašili ir Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokurore Justai Lauciau?