2021 m. kovo 2 d. 11.30 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kas suteikė priedangą provokacijai prieš Lietuvos Respubliką?”(Tiesioginė transliacija)

2021 m. kovo 2 d. 11.30 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kas suteikė priedangą provokacijai prieš Lietuvos Respubliką?”

Spaudos konferencijoje dalyvauja karzygys.lt atstovas Ainis Petkus ir Lietuvos visuomenės tarybos valdybos narys Stanislav Ladinskij.

Spaudos konferencijoje dalyvauti kviečiamas LR Seimo narys Petras Gražulis.

Interneto svetainė „karzygys.lt“ perspėjo visuomenę apie iki šiol neprisistatančių anonimų grupės, galimai atstovaujamos Raimondo Grinevičiaus, reikalavimo iš pareigų pašalinti LR Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką Vytautą Tomą Raskevičių tikruosius tikslus ir galimas pasėkmes. Paskelbta, kad per keletą savaičių šį reikalavimą parėmė 365440 Lietuvos piliečių, kad šis reikalavimas vasario 23 d. įteiktas LR Seimui. R. Grinevičius 2021-02-19 spaudos konferencijoje LR Seime paskelbė, kad Reikalavimas yra ne dėl V. T. Raskevičiaus pažiūrų, bet dėl jo netinkamos veiklos ir dėl Stambulo konvencijos neratifikavimo, nors Reikalavimo tekste yra teigiama priešingai. Vasario 22 d. Petras Gražulis kolegoms Seimo nariams pateikė LR Seimo Rezoliucijos dėl Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko V. T. Raskevičiaus piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir jo nušalinimo iš šių pareigų projektą.

Įtampa visuomenėje dėl šio Reikalavimo didinama, nors tvirtinasi dėl šios provokacijos „karzygys.lt“ skelbta įvykių prognozė – į šią diskusiją įsijungė Europos Parlamento nariai Rasa Juknevičienė ir Andrius Kubilius, paskelbę apie EP Žaliųjų frakcijos ruošiamą rezoliuciją dėl „homofobų išpuolio“ Lietuvoje prieš LGBT bendruomenę. T. V. Raskevičius taip pat viešai paskelbė, kad tai yra išpuolis prieš jį dėl jo pažiūrų.

Kitokią nuomonę dėl šios, pranešėjų nuomone, provokacijos viešai paskelbę „karzygys.lt“ ir signataras Zigmas Vaišvila, paaiškinę, kad tokiais veiksmais siekiama nukreipti visuomenę nuo svarbiausių klausimų sprendimų, buvo paskelbti melagiais ir sąmokslo skelbėjais, apkaltinti patriotų užsipuolimu ir skaldymu, atstovavimu Tėvynės Sąjungos partijai ir net LGBT rėmimu, T. V. Raskevičiaus gynimu.

Signataras Zigmas Vaišvila kreipiasi į LR Seimo narį Petrą Gražulį, kviesdamas jį dalyvauti šioje LR Seimo spaudos konferencijoje ir paaiškinti šias iniciatyvas. Kad P. Gražuliui nereikėtų to daryti sąmokslo teorijomis besidalinančiose interneto svetainėse.

Pranešėjai spaudos konferencijoje pateiks ne spėliones, bet faktus ir įrodymus, atskleidžiančius R. Grinevičiaus ir/ar jo atstovaujamų anonimų, taip pat LR Seimo nario P. Gražulio paskelbtus melus, taip pat pateiks informaciją visuomenės vertinimui, kad išsiaiškinti, kas dangsto šią provokaciją.

Pranešėjų nuomone, visuomenės, pradėjusios aktyviai ieškoti išeities dėl valdžios, faktiškai pradėjusios karą prieš Lietuvos piliečius, situacijos, siekiais ir pastangomis neturi manipuliuoti anonimai, dar ir primityviai bei beatodairiškai meluojantys, apsiskelbę Tautos balso reiškėjais ir vienytojais.

Visuomenė verčiama skubėti, nemąstyti ir procesus vertinti paviršutiniškai, valdant ją istorijoje jau ne kartą išbandytu padidinto patriotizmo deklaravimu. Todėl būtina susivokti, į kur nukreipti mūsų veiksmus, kad apginti visuomenę, valstybę, mus ginančią LR Konstituciją – mūsų pagrindinį susitarimo įstatymą, į kurio veikimą ir draugiją mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, nepriiminėjome svetimųjų, norinčių be mūsų valios mums primesti svetimas gyvenimo ir mūsų žlugdymo iniciatyvas, taisykles.